تجهیز مراکز درمانی به نرم افزارهای بومی

به گزارش روش سئو، محققان یکی از شرکتهای دانش بنیان با تولید نمونه ایران ساخت یک نرم افزار تحریمی موفق به کاربردی کردن آن در بخش های سلامت، درمان و پزشکی کشور شدند.
به گزارش روش سئو به نقل از ایسنا، امید طالبی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان تولید محصول نرم افزاری برای تأمین نیاز حوزه سلامت کشور را از دستاوردهای این شرکت نام برد و اظهار داشت: با عنایت به تحریم ها و قطع عرضه خدمات از جانب شرکت آلمانی، این شرکت به یاری لابراتوار های کشور آمد و موفق شد نمونه ایران ساخت این نرم افزار را با قیمتی بسیار کمتر و خدمات پشتیبانی عرضه نماید.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، وی افزود: در این خصوص محصولات نرم افزاری مختلفی برای مراکز دانشگاهی، بیمارستانی و درمانی سراسر کشور تهیه کردیم که یکی از نرم افزارهای ما شامل ۴۰ فرآیند مختلف است که برای سازمان غذا و دارو تهیه شده است. این نرم افزار در معاونت غذا و داروی مشهد، خراسان شمالی و نیشابور و چندین مرکز دیگر مورد استفاده قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه سازمان غذا و دارو می تواند از راه این نرم افزار اعمال قانون کند و بر زیرمجموعه خود نظارت داشته باشد، افزود: محصول دیگر ما که کار تحقیقی بر روی آن قریب دو سال طول کشید، در دانشگاه علوم پزشکی مشهد مورد استفاده قرار گرفت. پیش از این، نظارت بر مراکز درمانی یا مطب ها به صورت سنتی و از راه پر کردن فرم افزارهایی صورت می گرفت که در آخر راهی بایگانی می شدند. این نرم افزار امکان پایش آنلاین، داده گیری و مدیریت به روز و لحظه ای درمان را فراهم می آورد.

منبع: