در استرالیا؛ كرونا دستگاه های خودپرداز را بازنشسته كرد

روش سئو: بررسی تازه بانك مركزی استرالیا نشان میدهد شیوع ویروس كرونا سبب كاهش شدید استفاده از دستگاه های خودپرداز و چك شده و در عوض خدمات پرداخت آنلاین رونق گرفته است.

به گزارش روش سئو به نقل از زد دی نت، شیوع ویروس کرونا در خیلی از نقاط جهان از ماه مارس گذشته سبب شده تا خیلی از مردم جهان استفاده از پول نقد و چک را کنار بگذارند و به روش هایی همچون استفاده از کارت های اعتباری و خدمات پرداخت آنلاین متوسل شوند.
آمار بانک مرکزی استرالیا حاکیست پس از همه گیر شدن ویروس کرونا در استرالیا استفاده از چک برای پرداخت های شخصی در این کشور به تقریباً صفر رسیده و در مقابل استفاده از روش های پرداخت آنلاین و کارت اعتباری حدود ۳۰ درصد بیشتر شده است. بعد از شیوع ویروس کرونا صدور چک توسط نهادها و مؤسسات مالی بزرگ هم کاهش یافته و مجموع ارزش این چک ها از حدود ۲۰ میلیارد دلار استرالیا در ابتدای سال ۲۰۲۰ به نصف این رقم پس از شیوع ویروس کرونا نزول کرده است.
از جمله دیگر روش های پرداخت غیرحضوری و غیرنقدی که به سبب شیوع ویروس کرونا در استرالیا محبوبیت بیشتری یافته می توان به ترتیب به پرداخت های اعتباری (خرید آنلاین و پرداخت در آینده)، استفاده از فناوری های رادیویی مبتنی بر تلفن همراه برای پرداخت غیرلمسی و ازراه دور، استفاده از ارز رمز، اپلیکیشن های مالی تلفن همراه، سیستم های پرداخت در درون اپلیکیشن های گپ و گفتگو و غیره اشاره نمود.
در شرایطی که در سال ۲۰۰۷ حدود ۷۰ درصد مردم استرالیا از روش های پرداخت نقدی استفاده می کردند، این رقم در سال ۲۰۱۹ به کمتر از ۳۰ درصد از جمعیت این کشور کاهش یافته است و ارزش مالی این پرداخت های نقدی نیز به کمتر از ۱۰ درصد کل تراکنش های مالی این کشور رسیده است.
همچنین میزان برداشت مالی از خودپردازهای استرالیا از ۱۵ میلیارد دلار این کشور در سال ۲۰۰۷ به حدود ۴ میلیارد دلار بعد از شیوع ویروس کرونا نزول کرده و این روند نزولی با سرعت بالایی ادامه دارد.

منبع: