زارع پور تاكید كرد؛ شروع ارائه فعالیت اینترنت ماهواره ای با پذیرش قوانین ایران

به گزارش روش سئو، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: نمایندگان ارائه دهنده اینترنت ماهواره ای پس از مذاکرات با سازمان تنظیم مقررات ایران و پذیرفتن قوانین سرزمینی ایران می توانند فعالیت خودرا شروع کنند.

به گزارش روش سئو به نقل از مهر، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیأت دولت در مورد زمان رسیدن اینترنت ماهواره ای به ایران اظهار داشت: همانطور که اواخر سال قبل اعلام آمادگی کردیم که از عرضه دهنده خدمات بین المللی در کشور در حوزه زیر ساخت و در حوزه پلت فرم و سکو منوط بر این که قوانین سرزمین ما را بپذیرند، استقبال می نماییم. پیگیری حقوقی از راه اتحادیه بین المللی مخابرات انجام و جلسه های گوناگونی تشکیل شد و در نهایت در جمعه هفته گذشته مقرر شد که استارلینک باید این قوانین را رعایت کند.
وی اضافه کرد: نمایندگان عرضه دهنده اینترنت ماهواره ای پس از مذاکرات با سازمان تنظیم مقررات ایران و پذیرفتن قوانین سرزمینی ایران می توانند فعالیت خویش را شروع کنند.
زارع پور در انتها اظهار داشت: زمان عرضه این سرویس بستگی به زمان تطبیق دادن عرضه دهندگان با قوانین ما دارد اما مقدمات عرضه قانونی اینترنت ماهواره ای در کشور با این مصوبه اتحادیه بین المللی فراهم گردید.
به گزارش روش سئو به نقل از مهر، در آخرین جلسه «هیأت مقررات رادیویی اتحادیه بین المللی مخابرات» یا همان RRB، شرکت اسپیس ایکس مکلف به همکاری با جمهوری اسلامی ایران برای عرضه خدمات اینترنت ماهواره ای خود شد.
در این جلسه، مدارک و مستندات تکمیلی ایران در مورد فعالیت بدون مجوز منظومه ماهواره ای استارلینک در ایران مورد بررسی قرار گرفت و جلسه به اتفاق آرا خدمات اینترنت ماهواره ای عرضه شده توسط این شرکت را خلاف قوانین بین المللی شناخت و از شرکت اسپیس ایکس (مالک اینترنت ماهواره ای استارلینک) و کشورهای مسئول خواست که به قید فوریت اقدامات خویش را منطبق بر قواعد سرزمینی ایران کند و برای دریافت مجوز فعالیت خود در ایران از راه رگولاتوری این کشور اقدام نماید.
به این ترتیب گام مهمی برای قانونمند کردن فعالیت استارلینک در کشورمان برداشته شد تا امکان بهره برداری قانونی هموطنان از این سرویس فراهم گردد.