با اتمام مهلت تعیین شده؛ کندی اینترنت فردا در مجلس و شورایعالی فضای مجازی

به گزارش روش سئو، مبحث کندی و کیفیت اینترنت فردا در مجلس شورای اسلامی و شورایعالی فضای بررسی می شود.

به گزارش روش سئو به نقل از مهر، در آخرین جلسه شورایعالی فضای مجازی که ۳ مرداد ماه برگزار شد با دستور رئیس جمهور مقرر شد کارگروه بررسی کیفیت خدمات شبکه تا جلسه بعدی شورایعالی فضای مجازی به بررسی کیفی شبکه ادامه دهد.
حال با عنایت به اتمام مهلت بررسی در کارگروه «رفع گلایه های مردمی از کندی اینترنت» گزارش نهایی وضعیت اینترنت در جلسه فردای شورایعالی فضای مجازی عرضه خواهد شد.
رئیس جمهور در ۶ تیرماه سال ۱۴۰۲ در جلسه شورایعالی فضای مجازی کارگروهی متشکل از مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات را مأمور کرد تا گلایه های مردم در رابطه با کندی اینترنت را بررسی نمایند و بدین ترتیب سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی ۱۴ تیرماه در پاسخ به مهر از آغاز فعالیت کارگروه رسیدگی به وضعیت کندی اینترنت اطلاع داد و بعد از یک ماه از دستور رئیس جمهور، در جلسه بعدی شورایعالی فضای مجازی که قرار بود نتیجه گزارش ها اعلام گردد، مقرر شد بررسی و فعالیت این کارگروه تا جلسه بعد شورایعالی فضای مجازی تمدید شود. همینطور مقرر شد ضمن دریافت نظرات تکمیلی متخصصین جهت حل مسائل فنی، به بررسی مبحث ادامه داده و به صورت هم زمان راهکارهای عملیاتی رفع مشکلات احصاء شده طراحی و تدوین شده و اجرای این اصلاحات هم از جانب مسئولین دستگاههای ذی ربط آغاز شود.
اکنون با عنایت به اهمیت مبحث اینترنت برای مردم و کسب و کارها و عدم عرضه کوچکترین اطلاع رسانی و شفاف سازی در مورد فعالیت ۲ ماهه کارگروه «رفع گلایه های مردمی از کندی اینترنت»، بررسی این مورد در دستور کار مجلس شورای اسلامی هم قرار گرفته است.
در همین راستا مصطفی طاهری، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پاسخ به خبرنگار مهر در مورد اقدامات مجلس در زمینه بررسی کندی اینترنت اظهار داشت: جهت بررسی کیفیت اینترنت و شاخصهای در رابطه با آن با رویکرد چالش های بوجود آمده برای شهروندان و کسب وکارهای اینترنتی روز سه شنبه در مجلس این مورد مطرح می شود.
وی اضافه کرد: در این خصوص متنی هم آماده کرده ام تا عرضه شود.
این نماینده مجلس اظهار داشت: بر مبنای دستور کار هفته جاری کمیسیون صنایع و معادن مجلس، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و سید محمدامین آقامیری رئیس مرکز ملی فضای مجازی فردا در صحن جلسه علنی مجلس حضور خواهند یافت.

منبع: