در جلسه هیات عامل صندوق نوآوری؛ تصویب بسته پشتیبانی از رشد تولید محصولات دانش بنیان

روش سئو: در دومین جلسه هیئت عامل جدید صندوق نوآوری و شکوفایی کلیات بسته پشتیبانی از رشد تولید محصولات دانش بنیان و مشارکت صندوق نوآوری در تاسیس صندوق خصوصی زیست نوآور به تصویب رسید.
به گزارش روش سئو به نقل از ایسنا، دومین جلسه هیئت عامل دور چهارم صندوق نوآوری و شکوفایی به ریاست محمدصادق خیاطیان، رییس هیئت عامل در محل صندوق تشکیل شد و در این نشست بسته پیشنهادی صندوق نوآوری و شکوفایی برای پشتیبانی از رشد تولید دانش بنیان باتوجه به شعار سال جاری مورد تصویب هیئت عامل قرار گرفت.
انتظار می رود با اجرای این بسته حمایتی، رشد فروش محصولات دانش بنیان افزایش یابد.
همین طور خط اعتباری ودیعه ضمانت نامه های پیمان صندوق های پژوهش و فناوری به تصویب اعضای هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی رسید.
در این نشست همین طور مشارکت صندوق نوآوری در تشکیل صندوق خصوصی (PE) زیست نوآور مصوب شد. بر این اساس صندوق نوآوری در تشکیل صندوق خصوصی زیست نوآور که مقرر است با سرمایه ۸۰۰ میلیارد تومانی با همکاری بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان راه اندازی شود، مشارکت کند.
ماموریت این صندوق یافتن فرصت های سرمایه گذاری در حوزه فناوری های زیستی و حوزه سلامت برمبنای نیازها و اولویت های راهبردی کشور است. با تولید داروهای مشتق از پلاسما صرفه جویی ارزی ۲۰۰ میلیون دلاری برای کشور به ارمغان خواهد آمد.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، در آخر این جلسه نیز مصوب شد ۱۵۷ میلیارد تومان انواع تسهیلات (قرض الحسنه نمونه سازی، تولید صنعتی، لیزینگ و…) به ۸ طرح درخواستی شرکت های دانش بنیان اعطا شود.

منبع: