گمرک ایران به پنجره واحد خدمات دولت هوشمند متصل شد

به گزارش روش سئو، معاون برنامه ریزی و امور بین الملل گمرک ایران اعلام نمود: گمرک ایران با اتصال به پنجره واحد خدمات دولت هوشمند نسبت به عرضه خدمات الکترونیکی اقدام می کند.

به گزارش روش سئو به نقل از گمرک ایران، سید میثم حسینی لر معاون برنامه ریزی و امور بین الملل گمرک ایران با بیان این خبر اظهار داشت: در ذیل ۱۴ خدمات گمرکی ۵۰ زیر خدمت تعریف شده است که هم اکنون خدمات شناسه دار گمرک به صورت الکترونیکی در شبکه هوشمند دولت به خدمت گیرندگان و ذی نفعان گمرکی عرضه می شود.
حسینی لر اظهار داشت: با استناد به بند «و» تبصره ۷ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ در خصوص عرضه خدمات اختصاصی پرکاربرد دستگاههای اجرایی و عمومی کشور از راه «پنجره ملی خدمات دولت هوشمند» و مصوبات ابلاغی ریاست محترم جمهور در جلسه بیست و سوم شورای اجرایی فناوری اطلاعات کشور، گمرک ایران هم به این سامانه متصل شد.
معاون برنامه ریزی و امور بین الملل گمرک ایران تشریح کرد: پنجره واحد خدمات دولت هوشمند، عرضه دهنده خدمات دولتی به صورت یکپارچه، سریع و آسان به عموم مردم است، که با پیوستن گمرک ایران به این سامانه، خدمت گیرندگان می توانند با استفاده از این بستر از خدمات گمرکی بهره مند شوند.
حسینی لر در مورد آخرین وضعیت اتصال سامانه های پرکاربرد گمرک به پنجره واحد خدمات دولت هوشمند بیان داشت: خدمات شناسه دار سازمان از راه این سامانه قابل پیگیری می باشد.
به گفته وی با راه اندازی این سامانه، احراز هویت یکپارچه کاربران جهت دریافت خدمات الکترونیکی بدون احتیاج به ورود و احراز هویت مجدد در سامانه های گمرک قابل انجام است.
معاون گمرک ایران عرضه خدمات الکترونیکی گمرک به ذی نفعان به صورت یکپارچه و متمرکز بر بستر شبکه ملی اطلاعات را یکی از خصوصیت های اصلی این مهم دانست و اضافه کرد: تسهیل در دریافت خدمات گمرک و افزایش سرعت دسترسی از دیگر خصوصیت های این پنجره واحد خدمات دولت هوشمند است.