ولخرجی از نشانه های آلزایمر است

پژوهشگران دانشکده پزشکی کک یو. اس. سی آمریکا در مطالعه اخیرشان اظهار کرده اند ولخرجی در افراد مسن می تواند نشانه اولیه بیماری آلزایمر باشد.
به گزارش روش سئو به نقل از ایسنا و به نقل از اس اف، آیا عدم مدیریت دارایی می تواند نشانه اولیه بیماری آلزایمر باشد؟ نتایج یک پژوهش جدید ارتباط بین افراد مسنی است که تمایل بیشتری به بخشیدن پول دارند و مبتلا به زوال شناختی شده اند.
اخیرا تعدادی از محققان دانشکده پزشکی کک یو. اس. سی آمریکا کشف کردند حتی سالمندانی که هیچ نشانه ای از زوال عقل ندارند، اگر پول بیشتری را در طول آزمایش آزمایشگاهی به یک فرد ناشناس بدهند، در آزمایش های شناختی بدتر عمل می کنند. پژوهشگران براین باورند که یافته های آنها می تواند ارتباط ظاهری بین افراد مسن تر که در معرض کلاهبرداری های مالی قرار می گیرند و در آینده گرفتار اختلالات شناختی می شوند را بیشتر توضیح دهد.
دکتر “دوک هان”(Duke Han) نویسنده ارشد این مطالعه و مدیر عصب روانشناسی در دانشکده پزشکی دانشگاه کک اظهار داشت: هدف ما درک این مساله است که چرا تعدادی از افراد مسن ممکنست بیش از دیگران در معرض کلاهبرداری یا بهره برداری مالی باشند. تصور می شد که مشکل در مسائل مالی یکی از نشانه های اولیه بیماری آلزایمر است و حال این یافته ها این تصور را تایید می کند.
اگرچه پژوهشگران در مطالعات قبلی اهتمام کرده اند این ارتباط بالقوه بین نوع دوستی یا سخاوت و سلامت مغز را بررسی نمایند، پژوهشگران در مطالعه جدید با بهره گیری از پول واقعی آزمایشی جدید انجام داده اند.
دکتر “گالی اچ. ویسبرگر”(Gali H. Weissberger) مدرس ارشد این دانشگاه اظهار داشت: از نظر ما، این نخستین مطالعه ای است که این رابطه را با بهره گیری از پارادایم اقتصاد رفتاری بررسی می کند.
محققان این مطالعه داده های ۶۷ بزرگسال با میانگین سنی ۶۹ سال را جمع آوری کردند. هیچ کدام از آنها هیچ نشانه ای از زوال عقل یا اختلال شناختی در شروع آزمایش نداشتند. پژوهشگران این مطالعه همین طور اطلاعاتی را در مورد سن، جنسیت و سطح تحصیلات کلی هر فرد در طول مطالعه جمع آوری کردند.
در طول آزمایش، پژوهشگران هر سالمند را با یک فرد ناشناس هم گروه کردند و سپس آنها در مطالعه آنلاین شرکت کردند. سالمندان همین طور ۱۰ دلار دریافت نمودند که می توانستند بین خود و هم گروه خود آنرا تقسیم کنند.
در همان زمان، سالمندان مجموعه ای از آزمایش های عصبی روان شناختی همچون آزمایش هایی که به پزشکان در آزمایش مراحل اولیه زوال عقل کمک می کنند را نیز تکمیل کردند.
نتایج نشان میدهد شرکت کنندگان مسن تری که بیشتر پول خود(۱۰ دلار ) را به شریک خود داده اند، در تست های عصبی روان شناختی که بیماری آلزایمر را اسکن می کنند، نمره پایین تری کسب کردند. پژوهشگران می گویند نمونه های بزرگ تری برای تایید یافته هایشان لازم است.
ویسبرگر در ادامه اضافه کرد: اگر فردی در رفتار نوع دوستانه خود تغییراتی را تجربه می کند، ممکنست نشان دهنده این باشد که تغییراتی در مغز نیز رخ می دهد.
یافته های این مطالعه در مجله “Alzheimer’s Disease” انتشار یافته است.