دستگیری راننده تسلایی كه روی صندلی عقب نشسته بود

روش سئو: حوادثی که این چند روز اخیر برای خودرو های خودران برقی ˮتسلاˮ پیش آمده بسیاری را نگران کرده و باعث شده است تا حساسیت بیشتری روی خودرو های ˮتسلاˮ و رانندگان آن اعمال شود.
به گزارش روش سئو به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، گشت بزرگراهی کالیفرنیا پس از آن که دید یک جوان ۲۵ ساله در صورتیکه خودروی تسلای وی در حال حرکت است، روی صندلی عقب خودرو نشسته را دستگیر کرد.
پلیس فرد مورد نظر را شناسایی و وی را به جرم رانندگی خطرناک و بی ملاحظه بازداشت کرد و جزییات دستگیری و پرونده وی را در صفحه رسمی خود در فیس بوک قرار داد.
این دستگیری بعد از گزارش مردمی در خصوص این که مردی را دیده اند که روی صندلی عقب یک خودروی “تسلا” نشسته است و هیچ کس پشت فرمان نیست، صورت گرفت.
پلیس می گوید این نخستین باری نیست که وی به این شکل و با روشی مشابه سوار خودروی “تسلا” خود می شود.
گفتنی است که دستگیری این فرد تنها چند هفته بعد از تصادف مرگبار خودروی “تسلا” در تگزاس رخ داد که پژوهشگران معتقدند این اتفاق به این علت رخ داده است که هیچ یک از سرنشینان، هدایت خودرو را کنترل نمی کردند و وسیله نقلیه را در حالت خودران(اتوپایلت) گذاشته بودند.
تعداد زیادی از موارد گزارش شده است که دارندگان خودروی “تسلا” در صورتیکه وسیله نقلیه خودرا روی حالت “اتوپایلت”(Autopilot) گذاشته اند، عملکرد مناسبی نداشته اند. بعنوان مثال شاهد چرت زدن راننده در سرعت ۱۵۰ کیلومتر در ساعت بوده ایم و در نمونه دیگری، گروهی از سرنشینان “تسلا” که در حالت غیر عادی بودند، صندلی راننده را خالی گذاشته بودند.
اینها تنها چند نمونه از سو استفاده از سیستم “اتوپایلت” خودرو های “تسلا” است که می تواند به عواقب و حوادث جدی منجر شود.
شرکت “تسلا” در وب سایت خود اعلام نموده است که سیستم “اتوپایلت” برای کمک به بخش هایی از رانندگی طراحی شده است و از همه مهمتر این که این سیستم به نظارت فعال راننده نیاز دارد و خودرو را خودران و مستقل نمی کند.
شرکت “تسلا” حتی مکانیزمی را به وجود آورده است که اگر خودروی “تسلا” روی حالت “اتوپایلت” باشد و کمربند ایمنی راننده باز شود، بلافاصله خودرو متوقف می شود. این روش “تسلا” برای اطمینان از وجود راننده پشت فرمان در زمان روشن بودن سیستم “اتوپایلت” است.
با این وجود، مهندسان روش هایی برای فریب خاصیت “اتوپایلت” یافته اند. بعنوان مثال با آویزان کردن کمی وزنه به فرمان می توان به آسانی سیستم را فریب داد تا تصور کند که کسی پشت فرمان نشسته است.

منبع: