با اعلام رسمی شركتهای آمریكایی؛ كیفیت خدمات پخش ویدئوی آنلاین قربانی مصرف بالای اینترنت شد

روش سئو: خانه نشینی میلیون ها آمریكایی و اروپایی به سبب شیوع ویروس كرونا موجب افزایش شدید استفاده از خدمات پخش ویدئوی آنلاین یا استریم شده و شركت ها هم به ناچار كیفیت خدمات خودرا كاهش داده اند.

به گزارش روش سئو به نقل از ورج، نتفلیكس، آمازون، اپل، یوتیوب و برخی دیگر از ارائه دهندگان آمریكایی این خدمات بطور رسمی اذعان كرده اند كه با افزایش شدید مصرف اینترنت دیگر نمی توانند خدمات استریم خودرا با كیفیت بالا ارائه نمایند و چاره ای جز كاهش حجم فیلم ها و فایل های ویدئویی باقی نمانده است.
كاهش كیفیت این خدمات محدود به آمریكا نیست و در تمامی كشورهای اروپایی نیز اعمال شده است. در عین حال شركت های سرویس دهنده آمریكایی از مذاكره با اپراتورهای مختلف در سراسر جهان برای مدیریت بهتر پهنای باند اینترنت اطلاع داده اند تا تعداد بیشتری از مردم كه به دلیل انتشار كرونا در منازل خود به سر می برند، بتوانند از خدمات استریم استفاده كنند.
آمازون ضمن تأیید خبر كاهش كیفیت خدمات استریم خود اعلام نموده كه شرایط را در نقاط مختلف جهان زیر نظر دارد تا مشكلات احتمالی را به همین شیوه برطرف كند. خدمات استریم آمازون معروف به پرایم در سراسر جهان بیش از ۱۵۰ میلیون كاربر دارد و در بیش از ۲۰۰ كشور در دسترس می باشد.
اپل هم كیفیت خدمات استریم اپل تی وی پلاس خودرا در اروپا كاهش داده تا بتواند درخواست های زیاد مردم برای مشاهده فیلم و سریال را مدیریت كند. در عین حال برخی كاربران با حضور در شبكه های اجتماعی نسبت به این مورد اظهار نارضایتی كرده و می گویند شركت های فناوری آمریكایی باید از قبل تمهیداتی را برای پیشگیری از كاهش كیفیت خدمات خود می اندیشیدند.

منبع: