وزیر ارتباطات خبر داد افزایش ظرفیت ارتباطات برای زائرین اربعین

به گزارش روش سئو وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: ظرفیت مسیر ارتباطی زائرین اربعین در سمت عراق نسبت به سال قبل دو برابر شد و امیدواریم با تمهیدات اندیشیده شده، ارتباطات خوبی برای زائرین فراهم نماییم.

به گزارش روش سئو به نقل از مهر، محمدجواد آذری جهرمی بعدازظهر امروز در حاشیه بازدید از «شتاب دهنده كودك آنلاین» در جمع خبرنگاران در مورد رفع نقاط ضعف ارتباطات در آستانه اربعین حسین تصریح كرد: بیشترین نقاط ضعف و اشكال در ارتباط رسانی به زائرین اربعین، مربوط به خاك عراق است و با وجود اینكه اپراتورهای عراقی زحمت زیادی برای تأمین ارتباطات می كشند، اما امكان دارد به علت تعدد جمعیت، با مشكلاتی مواجه باشیم.
وی افزود: اتفاقی كه در روزهای اربعین همه ساله شاهد آن هستیم، به علت جمعیت بسیار زیاد، مدت زمان كم و فضای محدود، بی نظیر بوده، پوشش ارتباطی این رویداد، سخت بوده و مهندسی خاصی را می طلبد.
آذری جهرمی اضافه كرد: هفته گذشته همكاران ما در وزارت ارتباطات طی سفری به عراق، از وضعیت ارتباطی در این كشور بازدید كردند و برآورد می شود كه ظرفیت ارتباطات اپراتورهای عراقی در راه راهپیمایی زائرین نسبت به سال قبل دو برابر افزایش داشته باشد البته امكان دارد امسال با جمعیتی بیشتر از سال قبل مواجه باشیم و ارتباطات با حالت ایده آل فاصله داشته باشد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاكید كرد: در این زمینه مساعدت خویش را با اپراتورهای عراقی افزایش می دهیم و از تلاش اپراتورهای عراقی برای بهبود ارتباطات قدردانی می نماییم.
وی اظهار داشت: امیدواریم وضعیت ارتباطات نسبت به سال قبل در مرزهای زمینی خودمان به سمت عراق بیشتر باشد و در تلاش هستیم این ارتباطات را ارتقاء دهیم.
آذری جهرمی بیان كرد: در مرزهای منتهی به عراق، سرویس وای فای اینترنت فعال بوده و خدمات ارتباطی كه لازم است، به شكل كامل فراهم شده و شاهد وضعیت خوبی در مرز كشور هستیم اما در راه راهپیمایی زائرین در آن طرف مرز اگر مشكلی باشد، تلاش می نماییم كه با ظرفیت سازی آنرا رفع نماییم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح كرد: تمام مسیر راهپیمایی زائرین در داخل كشور تا لب مرز به اینترنت نسل سوم و چهارم متصل است و لب مرز هم ارتباطات وای فای برای كاربران فعال گشته است. در آن طرف مرز به علت اشباع ظرفیت امكان دارد با برخی اختلالات روبرو شویم كه آن هم با مساعدت ما امیدواریم امسال به مشكلی برنخوریم.