گزارش تصویری تشریحی؛ محصولات جدید مایكروسافت رونمایی گردید، لپ تاپ ۳ و نوت بوك ۲نمایشگره

روش سئو: مایكروسافت در مراسم سالانه خود از سرفیس لپ تاپ۳ با قابلیت شارژ سریع تر، ایربادی مجهز به سنسورهای لمسی و همین طور دستگاه سرفیس نئو با دونمایشگر رونمایی نمود.
به گزارش روش سئو به نقل از دیلی میل، شركت مایكروسافت در مراسم سالانه خود از دستگاه های جدیدش رونمایی نمود. در این مراسم از «سرفیس لپ تاپ ۳» رونمایی گردید كه بخش ترك پد(track pad) آن ۲۰ درصد بزرگتر است و حركات را بهتر رصد می كند. علاوه بر آن این دستگاه دارای یك هارد درایو با قابلیت جدا شدن است كه كاربر راحت می تواند آنرا ارتقا دهد. در كنار این موارد سرفیس لپ تاپ ۳ مجهز به پورت شارژ سریع است كه در كمتر یك ساعت۸۰ درصد شارژ فراهم می آورد. در این مراسم همین طور از ایرباد و نوت بوكی با دو نمایشگر رونمایی گردید. سرفیس لپ تاپ ۳ مایكروسافت در این مراسم سرفیس لپ تاپ۳ را رونمایی نمود كه جدیدترین دستگاه از نسل لپ تاپ هایی با نمایشگر لمسی است. این لپ تاپ دارای چند خاصیت جدید است همچون پورت یو اس بی سی، ترك پدی ۲۰ درصد بزرگتر و غیره. همین طور برای اولین بار مایكروسافت نسخه ای ۱۵ اینچی از این دستگاه را در كنار نسخه ۱۳.۵ اینچی ارائه می كند.
در لپ تاپ ۱۳.۵ اینچی از نسل دهم پردازشگرهای چهار هسته ای «آیس لیك»اینتل استفاده شده و مایكروسافت ادعا می كند این پردازشگر ۱۵ درصد سریع تر از مك بوك ایر است. نسخه ۱۵ اینچی دستگاه دارای پردازشگر AMD Ryzen است. سرفیس لپ تاپ ۳ دارای قابی از جنس آلومینیوم است. همین طور این لپ تاپ مجهز به خاصیت Instant On است. با كمك این خاصیت دستگاه به محض باز شدن قابل استفاده می باشد. ایرباد سرفیس این ایرباد فناورانه شباهت زیادی به نمونه های فعلی دارد اما لبه خارجی آن پهن تر و مجهز به سنسورهای لمسی است. كاربران می توانند برای تنظیم صوت، توقف یا شروع كردن موسیقی و همچنین مسیریابی در برنامه های مختلف روی كامپیوتر یا نوت پد، با انگشت خود قسمت خارجی ایرباد را لمس كنند. همین طور این ایربادها سروصدای خارج را حذف می كنند و میكروفون هایی نیز در آنها تعبیه شده است.
سرفیس نئو حالا ۱۰ سال است كه شایعاتی درباره ساخت یك دستگاه با دو نمایشگر در مایكروسافت وجود دارد. در این مراسم وجود چنین دستگاهی تایید شد. این دستگاه «سرفیس نئو» نام دارد و دارای دو نمایشگر است كه با لولایی ۳۶۰ درجه به یكدیگر متصل هستند. همین طور نوت پد دستگاه دارای دونمایشگر است. اما مایكروسافت آنرا طوری طراحی نموده تا با باز كردن كامل دستگاه نمایشگری بزرگ برای كاربر برقرار شود.
سرفیس نئو دارای یك قلم است. همین طور دستگاه دارای یك كیبورد است كه بطور مغناطیسی به دستگاه متصل می شود و تركیب حاصل از آنها دستگاهی شبیه لپ تاپ می سازد. هر نمایشگر این دستگاه قطری ۹اینچی دارد و ضخامت آن نیز ۵.۶ میلی متر است. نمایشگر دستگاه مجهز به «گوریلا گلس» و وزن آن فقط ۶۵۵ گرم است. این دستگاه تا فصل تعطیلات ۲۰۲۰ میلادی آماده عرضه به بازار است.

منبع: