توسط كریستینا كخ فضانورد ناسا؛ ركورد طولانی ترین حضور یك زن در فضا شكسته می شود

به گزارش روش سئو امروز دویستمین روز حضور ˮكریستینا كخˮ فضانورد ناسا در فضا است كه به همین مناسبت ناسا این موفقیت را تبریك گفت.
به گزارش روش سئو به نقل از ایسنا، “كریستینا كخ”(Christina Koch) یكی از فضانوردانی است كه بطور قطع نامش در تاریخ ثبت خواهد شد.
چونكه تابحال كارهای منحصر به فردی در فضا انجام داده و می خواهد ركورد طولانی ترین حضور یك فضانورد زن در فضا را به نام خود ثبت كند.
امروز دویستمین روزی است كه وی در فضا حضور دارد و بنا بر برنامه ریزی های ناسا، مقرر است كریستینا تا ماه فوریه سال ۲۰۲۰ میلادی در فضا و در “ایستگاه فضایی بین المللی” باقی بماند و ركورد حضور یك فضانورد زن با یك پرواز به فضا را بشكند.
مأموریت وی به دانشمندان كمك خواهد نمود كه درباره سازگاری انسان با مأموریت های طولانی تر در فضا بیشتر آشنا گردند.
علاوه بر آن، كار پرارزش “كریستینا كخ”به اعزام انسان به كره ماه و مریخ هم كمك خواهد نمود تا آماده سازی برای این مأموریت ها به راحتی صورت گیرد.
تابحال تصاویر گوناگونی از كارهای تحقیقاتی “كریستینا كخ” كه الان برای انجام مأموریت “اكسپدیشن ۶۰”(Expedition 60)، در فضا به سر می برد، انتشار یافته است.
بعنوان مثال كخ تابحال با ابزار “تولید زیستی” كار كرده كه مقرر است با استفاده از این ابزار امكان چاپ زیستی بافت های شبیه به اندام ها آزمایش شود تا قابلیت زندگی اندام های ساخته شده انسان در فضا به اثبات برسد.

در تصویری دیگر وی روی ابزار تحقیقاتی مشاهده پنجره ای (WORF) نشسته بود. ابزاری كه می تواند ابزارهای سنجش از طریق دور زمین را در خود جای دهد و بهترین مكان برای گرفتن عكس از كره خاكی است.

از دیگر آزمایشات این فضانورد ۴۱ ساله آمریكایی می توان به آزمایش توانایی حركت دستیار رباتیك “استروبی”(Astrobee) اشاره نمود.

وی در طول این ۲۰۰ روز به انجام پیاده روی فضایی هم كمك كرده است و همینطور لحظات خوب و خاطره انگیزی را با دیگر همكاران خود در فضا ثبت كرده است.

با نگاهی به پیشینه علمی و كاری وی می توان دریافت كه كریستینا كخ در جكسونویل، كارولینای شمالی به دنیا آمده است، مدرك كارشناسی ارشد برق و فیزیك و مدرك كارشناسی ارشد برق از دانشگاه ایالتی كارولینای شمالی را دارد. بعنوان مهندس برق با تمركز بر طراحی ابزارهای فضایی در مركز فضایی گدارد ناسا در گرینبلت، مریلند و آزمایشگاه فیزیك كاربردی دانشگاه جان هاپكینز در لورل، كار می كرد. وی همینطور بعنوان پژوهشگر در چند برنامه تحقیقاتی در قطب جنوب فعالیت داشته است. كریستینا كخ در سال ۲۰۱۳ توسط ناسا بعنوان فضانورد انتخاب گردید.