مهاجرت دولت كره جنوبی به سیستم عامل لینوكس

روش سئو: دولت كره جنوبی می گوید پشتیبانی سیستم عامل ویندوز بسیار پرهزینه است و می خواهد به لینوكس مهاجرت كند.
به گزارش روش سئو به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، برخی از دولت ها امكان دارد از لینوكس دست كشیده باشند، اما گویا كره جنوبی مشتاق است تا بار دیگر به سراغ این سیستم عامل برود.
وزارت كشور و امنیت كره جنوبی برنامه های خودرا برای مهاجرت كامپیوتر های دولتی از سیستم عامل ویندوز به لینوكس را به سبب هزینه های پایین و وابستگی به یك سیستم عامل واحد اعلام نموده است.
این وزارتخانه لینوكس را بر روی كامپیوتر های شخصی خود آزمایش خواهدنمود و در صورتیكه مشكلات سازگاری یا مسائل امنیتی وجود نداشته باشد، استفاده از آنرا گسترده تر خواهدنمود.
معین نمی باشد دولت كره جنوبی از كدام بخش لینوكس استفاده خواهدنمود و هم اكنون در این مرحله هیچ جدول زمانی خاصی برای این كار وجود ندارد.
پشتیبانی بلاعوض از ویندوز ۷ در ژانویه ۲۰۲۰ تمام می شود و این مساله می تواند ادامه استفاده از این سیستم عامل را پرهزینه كند. كره جنوبی همین طور باید بعد از سال ۲۰۲۳ به نسخه جدیدتر ویندوز ارتقا یابد. بدین سبب باید هزینه های پشتیبانی را مدیریت كند.
مایكروسافت مطمئناً از شنیدن این خبر خوشحال نخواهد شد. با این وجود این خبر یك دهه پیش برای مایكروسافت یك بحران به شمار می آمد، چونكه مایكروسافتِ مدرن حالا بیشتر به خدمات ابری علاقه مند است تا فروش نسخه های ویندوز.

منبع: