در اینستاگرام؛ اروپا خواهان شفافیت متا درباره ی مقابله با کودک آزاری شد

روش سئو: رگولاتورهای اتحادیه اروپا خواهان جزییاتی درباره ی اقدامات متا برای مقابه با محتوای کودک آزار در اینستاگرام شدند. تیک تاک و ایکس نیز در خواست های مشابهی دریافت کرده اند.

به گزارش روش سئو به نقل از رویترز، رگولاتورهای فناوری اروپا از متا پلتفرمز خواستند جزئیات بیشتری درباره ی اقدامات اتخاذ شده برای مقابله با محتوای کودک آزاری در اپ اینستاگرام را تا ۲۲ دسامبر سال جاری میلادی فراهم آورد. درغیر اینصورت بر طبق قوانین محتوای آنلاین اروپا، شرکت با تحقیقات رسمی روبرو خواهد شد.
کمیسیون اتحادیه اروپا در اکتبر اولین درخواست برای دریافت اطلاعات درباره ی اقداماتی جهت مقابله با گسترش محتوای تروریستی و خشونت آمیز در این پلت فرم را ارسال کرد. در ماه گذشته نیز دومین درخواست جهت بررسی اقدامات جهت صیانت از افراد زیر سن قانونی به شرکت فرستاده شد.
کمیسیون اتحادیه اروپا در بیانیه در تازه ترین تحقیق خود نوشت: ما همین طور خواهان اطلاعاتی درباره ی سیستم سفارش اینستاگرام و افزایش محتوای مخرب شدیم.
درخواست مذکور برای دریافت اطلاعات بر طبق قانون خدمات دیجیتال اتحادیه اروپا انجام شده که طبق آن شرکت های بزرگ فناوری باید اقدامات بیشتری برای رصد محتوای مخرب و غیرقانونی در پلت فرم هایشان انجام دهند. عدم همخوانی با چنین درخواست هایی به تحقیق رسمی و حتی جریمه منجر می شود.
این درحالی است که تیک تاک متعلق به شرکت چینی بایت دنس و ایکس( توییتر سابق) نیز در خواست هایی مشابه برای دریافت اطلاعات دریافت کرده اند.