مدیرعامل زیرساخت: باید به جایگاهی برسیم که قطعی در ارتباطات شبکه نداشته باشیم

به گزارش روش سئو، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت اظهار داشت: باید به جایگاهی برسیم که قطعی در ارتباطات شبکه نداشته باشیم و این امر با تشکیل آگاهی در شناخت تهدیدها و اجرای پدافند غیرعامل در شرکت محقق می شود.

به گزارش روش سئو به نقل از شرکت ارتباطات زیرساخت، محمد جعفرپور در همایش پدافند غیرعامل اظهار داشت: هماهنگی، همپایی و هم افزایی میان مدیران و کارکنان شرکت در امر دفاع و تحقق راهبرد پدافند غیرعامل ارتقای پایداری در شبکه ارتباطات را فراهم آورده است.
وی ضمن تشکر از اهتمام همکاران شرکت ارتباطات زیرساخت در توجه به مباحث پدافند غیرعامل با بیان این مطلب که، برای محافظت از سرمایه های مادی و معنوی طرح های قابل قبولی در حال انجام است، اضافه کرد: اگر اقدامات پدافندی به درستی انجام گیرد در هزینه ها صرفه جویی خواهد شد.
جعفرپور همینطور اظهار داشت: ما باید به جایگاهی برسیم که قطعی در ارتباطات شبکه نداشته باشیم، و این امر با تشکیل آگاهی در شناخت تهدیدها و اجرای پدافند غیرعامل در شرکت محقق می شود.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با تبیین اهمیت پدافند غیرعامل در شرکت زیرساخت اضافه کرد: پیشبینی و اجرای پیوست های پدافند غیرعامل در حوزه ارتباطات یکی از دغدغه ها و لزوم جدی ما است.
وی اشاره کرد: اهمیت پدافند غیرعامل در شرکت ارتباطات زیرساخت برای حفظ کیفیت و پایداری ارتباطات در کشور یک اصل حیاتی و ریشه ای است.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با تکیه بر آموزش پدافند غیرعامل در تمام سطوح شرکت، یاد آور شد: به سبب مخاطرات و تهدیدات و برای مشخص شدن نقاط ضعف و اقدام جهت مرتفع ساختن آن، باید در تمام سطوح مدیریتی و پرسنل شرکت کلاسهای تخصصی آموزشی دراین خصوص برگزار گردد.
در ادامه این همایش یوسف امیری رئیس مرکز حراست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هم اظهار داشت: یکی از مهم ترین مباحث در تهدیدات سایبری زیرساختی، مساله نتایج ناشی از این تهدیدات است. بخش زیرساخت از آن رو مورد حملات سایبری قرار می گیرد که ارتباط تنگاتنگی با خدمات رسانی به مردم دارد و در نتیجه نتایج شدیدتری به دنبال خواهد داشت، و امروزه مبحث پدافند غیر عامل فارغ از هر نوع نگرش و مرزبندی، اهمیت خاص و فوق العاده برای کشور دارد.
وی اضافه کرد: هرگونه اختلال و یا کوتاهی درپیش بینی پیوست های پدافند غیر عامل درحوزه ارتباطات وفناوری اطلاعات تبعات ناگواری درپی خواهد داشت که امکان دارد بی توجهی به آن جبران ناپذیر باشد.
امیری افزود: امروز موضوعات در ارتباط با پدافند غیرعامل باید با آموزش و فرهنگ سازی بموقع از صدمه های جدی در سطح شبکه ارتباطات جلوگیری نماید.
رئیس مرکز حراست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: ما درمجموعه وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات و برای اشراف کامل و امکان بازیابی سریع در عرضه خدمات در شرایط خاص آمادگی داریم پیوست های پدافندغیرعامل را به نحوه مطلوبی اجرا نماییم.
در این همایش حسین راهلی مدیرکل حراست شرکت ارتباطات زیرساخت با عرضه گزارشی از برنامه ها، عملکرد و اقدامات شرکت، لزوم توجه به موضوعات اساسی و ریشه ای پدافند غیرعامل برای پایداری ارتباطات در کشور را مورد تاکید قرار داد.
مدیرکل حراست شرکت ارتباطات زیرساخت ضمن اشاره به اهمیت مبحث پدافند غیر عامل درحفظ کیفیت خدمات و پایداری ارتباطات مطلوب اشاره کرد: هدف پدافند غیر عامل پایداری خدمات است و ما موظف هستیم با آمادگی کامل و اجرای دقیق پیوست های پدافند غیر عامل مخاطرات و صدمه های احتمالی در این عرصه را به حداقل برسانیم.
وی در انتها از همکاری مؤثر مدیر عامل و اعضای هیات مدیره، معاونین ومدیران ستادی و اجرایی شرکت در پیشبرد اهداف پدافندی شرکت ارتباطات زیرساخت قدردانی و تشکر کرد.
در این همایش، سهراب آغ بیات معاون فنی مدیرعامل، محمد پهلوانی معاون فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی و محمد تسلیمی مدیرکل هوشمندسازی و مدیریت سامانه ها در مورد اقداماتی که در طول این یک سال در دستور کار پدافندی در سطح شرکت قرار گرفته بود، گزارشی را عرضه کردند.
درپایان این همایش مدیرعامل شرکت ارتباطت زیرساخت با آغاز به کار دو پروژه RBI (جداسازی شبکه اینترنت از اینترانت) وشمیم (شبکه مکاتبات یکپارچه محرمانه) خاطرنشان کرد: در سطح پدافند غیرعامل تصمیمات جدی در شرکت صورت گرفته که یکی از این اقدامات حذف نامه های کاغذی اداری است که باید حتما به صورت الکترونیکی انجام گیرد.
تقدیر از فعالان پدافند غیرعامل که بیشترین تلاش را در زمینه ارتقای الزامات و ضوابط پدافند غیرعامل در حوزه فعالیت خود داشتند و همینطور برگزاری مانور انتقال، IGW، پایداری شبکه فناوری اطلاعات و شبکه سوئیچ از دیگر برنامه های این همایش بود.
در ادامه برنامه ها، شرکت کنندگان در همایش از نمایشگاه دستاوردهای بومی پروژه های توسعه، ارتقا و پایداری شبکه انتقال با بهره گیری از توانمندی تولید داخل و پروژه به روزرسانی شبکه سوئیچینگ بین شهری و بین الملل بازدید به عمل آوردند.

منبع: