وزیر ارتباطات مطرح كرد؛ پروژه فیبرنوری تبدیل به پروژه ملی دولت سیزدهم شده است

روش سئو: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه ای با حضور معاونان و مدیران استانی روند پیشرفت پروژه فیبر نوری منازل و کسب وکارها را بررسی کرد و برای رفع مشکلات دستوراتی نیز صادر کرد.

به گزارش روش سئو به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در جلسه هفتگی بررسی طرح توسعه فیبر نوری منازل و کسب وکارها با حضور معاونان و مدیران کل استانی وزارت ارتباطات در استانها با تقدیر و تشکر از تمامی معاونان و مدیران استانی فعال در پروژه، اظهار داشت: ایجاد ۲۰ میلیون پوشش فیبر نوری منازل و کسب وکارها با اهمیت ترین پروژه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خصوصاً در عرصه زیرساختی است.
وی اضافه کرد: همه منابع وزارت ارتباطات برای این پروژه بسیج شده است و انتظار می رود که تمامی معاونان و مدیران استانی نیز شبانه روزی برای پیشرفت و نهایی شدن این پروژه تلاش کنند.
زارع پور با اعلان اینکه پروژه فیبر نوری منازل و کسب وکارها حالا به پروژه ملی و تعهد دولت سیزدهم تبدیل گشته است اظهار داشت: برای تحقق این هدف و تعهد، برمبنای هدف گذاری های انجام شده باید در گام نخست تا انتهای سال بیش از ۸ میلیون پوشش ایجاد شود که با این اقدام برداشتن قدمهای بعدی تسهیل خواهد شد.
وی اضافه کرد: بر این اساس انتظار می رود که تمامی معاونان و مدیران شبانه روزی تلاش کنند تا در سه ماهه آتی که شرایط جوی مناسب تر خواهد بود کار حفاری ها تمام شود تا سه ماهه پایانی تنها صرف فیبرکشی و کارهای تکمیلی شود.
وزیر ارتباطات اشاره کرد: همه باید توجه نمایند که به هیچ وجه نباید لحظه ها را از دست داد و به شکل جهادی همه دست به دست هم دهیم تا پایان دولت، ۲۰ میلیون پوشش مورد نظر ایجاد شود.
همچنین امیر محمدزاده لاجوردی، معاون وزیر و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در این نشست، گزارشی از روند پیشرفت برنامه پوشش تعهدی ۸۰ درصد خانوارهای کشور (۲۰ میلیون خانوار) ارائه نمود.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اظهار داشت: برنامه تعهدی در حدود ۹۷ درصد شهرها نهایی شده است و تا حالا این پروژه در قریب به ۱۵۰ شهر فعال گردیده است.
در ادامه جلسه نیز برای پیشبرد و راهبری این پروژه در استانها، معاونان وزیر به عنوان معین استانی این پروژه ملی تعیین شدند و قرار شد هر معاون وزیر در سه استان به عنوان نماینده ویژه وزیر ارتباطات به عنوان راهبر اصلی پروژه، مسؤولیت بازدید و ارزیابی میدانی از پیشرفت کار اپراتورها و حل موانع اجرائی را بر عهده بگیرند.

منبع: