افتتاح دومین دوره طرح پژوهانه همراه باهدف حمایت ازدانشجویان مستعد

به گزارش روش سئو دومین دوره طرح پژوهانه همراه در چارچوب عطای گرنت به طرح ها و رساله های دانشگاهی، به همت مرکز تحقیق و توسعه همراه اول شروع به کار کرد.

به گزارش روش سئو به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، آئین افتتاحیه «دومین دوره طرح پژوهانه همراه» روز گذشته با حضور وحید شاه منصوری، رئیس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول و برخی از دانشجویان به صورت آنلاین برگزار گردید.
شاه منصوری ضمن معرفی طرح پژوهانه همراه برای دانشجویان حاضر در جلسه، آنرا یکی از وظایف مرکز تحقیق و توسعه در پشتیبانی از تحقیقات محض و کاربردی در حوزه نیازمندی های همراه اول اعلام نمود.
به گفته رئیس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول، سال قبل و در اولین دوره این طرح، حدود ۲۰ میلیاردریال صرف پشتیبانی از رساله های دانشگاهی شد که سال جاری رقم این حمایت دو برابر سال قبل خواهد بود.
وی هدف از انجام این طرح را جهت دهی به نتایج پژوهش های دانشگاهی و برای رفع نیازهای پژوهشی همراه اول عنوان نمود و اظهار داشت: در همین راستا روی نتایج پژوهش هایی که به سمت تولید محصول برود، سرمایه گذاری خواهد شد و همینطور زمینه جذب و استخدام افراد مستعد در مجموعه همراه اول فراهم است.
رئیس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول همینطور ضمن آرزوی موفقیت برای دانشجویان برگزیده در این طرح، از اعطای جایزه رساله برتر به سه نفر از دانشجویان در انتها این طرح اطلاع داد.
محمدعلی اخایی، معاون راهکارهای دیجیتال و هوشمندسازی مرکز تحقیق و توسعه همراه اول هم که در این نشست حضور داشت، ابراز کرد: امیدواریم این طرح فتح بابی برای شناسایی و جذب نیروهای پرارزش به همراه اول باشد و زنجیره ارتباط این مجموعه با دانشگاه را مستحکم تر کند.
در افتتاحیه ضمن تشریح جزئیات این طرح برای دانشجویان حاضر در جلسه، هدف از اجرای آن نقش آفرینی در اکوسیستم پژوهشی، ارتقا کیفیت رساله های دانشگاهی و بهره مندی از ظرفیت دانشگاه ها برای حل مسائل پیش روی مرکز تحقیق و توسعه اپراتور اول تلفن همراه کشور اعلام گردید.
در این دوره حدود ۱۵۰ طرح پیشنهادی به مرکز تحقیق و توسعه ارسال شد که از این میان ۸۱ طرح، شامل ۴ طرح پسا دکتری، ۲۵ رساله دکتری و ۵۲ رساله کارشناسی ارشد پذیرفته شده است.
به منظور تعامل بیشتر میان همراه اول و دانشجویان با اختصاص یک همراه پژوهش از محققان مرکز تحقیق و توسعه به هر دانشجو، در بازه های سه ماهه ضمن ارزیابی پژوهش ها، پرداخت پژوهانه به دانشجویان هم صورت خواهد گرفت.
شایان ذکر است مرکز تحقیق و توسعه همراه اول در جهت پشتیبانی از پژوهش، فناوری و بهره مندی از ظرفیت دانشگاه های کشور به منظور رفع نیازمندی های فناورانه همراه اول مبادرت به پشتیبانی از رساله های کارشناسی ارشد، دکتری و طرح های پسادکتری می کند.