مشعل المپیک زمستانی توسط ۲ ربات تحویل داده شد

دو ربات در مراسم افتتاحیه بازی های المپیک زمستانی، مشعل المپیک را تحویل دادند.
به گزارش روش سئو به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، نخستین تحویل زیر آبی مشعل المپیک بین دو ربات در چین با موفقیت انجام شد. طی این عملیات تحویل، مشعل حدود هشت دقیقه توسط دو ربات، در رودخانه “یونگ دینگ”(Yongding River) چین زیر آب فرو رفت.
هر کدام از ربات ها، یک مشعل فلزی قرمز و نقره ای را در دست داشتند تا مشعل را طی یک سفر سه روزه تحویل دهند.
مراسم افتتاحیه بازی های زمستانی سال جاری، در چهارم فوریه در “ورزشگاه ملی پکن”(Beijing Nation Stadium) که به “آشیانه پرنده” (Bird’s Nest) هم مشهور است، برگزار می شود.
اولین ربات قبل از فرو رفتن در اعماق رودخانه یونگ دینگ، مشعل را از “آن گویو”(An Guoyu)، دویست و پنجاه و چهارمین انسان مشعل دار از زمان خروج مشعل از المپیا در یونان دریافت کرد. ربات دوم هم با موفقیت چشم گیر در رد کردن آتش از زیر آب، پیروزمندانه ظاهر شد. بعد از آن، مشعل به “آن ژیانگ”(An Yixiang)، دویست و پنجاه و پنجمین حامل مشعل داده شد تا مرحله بعدی تحویل اجرا شود.

مقامات پکن که شاهد این عملیات تحویل رباتیک زیر آب بودند، آنرا نفس گیر و ملموس توصیف کردند.
این اولین دفعه است که دو ربات، مشعل المپیک را از زیر آب به یکدیگر تحویل می دهند اما اولین بار نیست که انتقال مشعل به مراسم افتتاحیه، از زیر آب صورت می گیرد.
مشعل المپیک برای اولین بار در آستانه بازی های المپیک سیدنی در سال ۲۰۰۰ به زیر آب رفت و”وندی کریگ دانکن”(Wendy Craig Duncan)، زیست شناس دریایی به همراه آن در مجاورت “سد بزرگ مرجانی”(Great Barrier Reef) شنا کرد.
بعد از آن، عملیات دیگری با کمک یک پای رباتیک زیردریایی در بازی های زمستانی سوچی سال ۲۰۱۴، در عمق ۱۳ متری زیر سطح دریاچه بایکال در روسیه انجام شد.
ربات های زیردریایی در سال ۲۰۱۸ در شهرستان پیونگ چانگ وارد عمل شدند و یک ربات غول پیکر شش پا معروف به “کرابستر”(Crabster) به کار گرفته شد که در “موسسه کره ای علم و فناوری اقیانوس”(KIOST) ساخته شده بود.

آن چه که مشعل زیر آبی مورد استفاده در رودخانه یونگ دینگ را برجسته می کند، این است که با استفاده از سوخت گازی بدون دود ساخته شده و توانست بدون آلوده کردن آب های اطراف بسوزد. این انتخاب، مطابق با خصوصیت های در ارتباط با فناوری های دوست دار محیط زیست و پیشرفته چین است.

منبع: