وزیر ارتباطات مطرح كرد؛ نابسامانی اینترنت خانگی به سبب سیاستهای غلط گذشته

به گزارش روش سئو وزیر ارتباطات دلیل وضعیت نابسامان اینترنت خانگی را با سیاست های غلط و تلمبار شده در یک دهه گذشته عنوان نمود و اظهار داشت: مردم ما شایسته سرعت های چند ۱۰۰ مگابیتی هستند که دور از دسترس نیست.
به گزارش روش سئو به نقل از مهر، عیسی زارع پور در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی با انتشار نامه ای از یکی از کاربران که از کیفیت اینترنت منزل خود شکایت داشته، نوشت: این نامه را یکی از دوستان با واسطه ای برای من فرستاده بود. نامه دو فرزند خردسالش خطاب به من و گله از بی کیفیتی اینترنت منزلشان؛ وقتی خواندم واقعاً متأثر شدم؛ خوب حق دارند.
وزیر ارتباطات اظهار داشت: وضعیتی که این عزیزان به آن اشاره کرده اند، وضعیت نابسامان اینترنت خانگی است که با سیاست های غلط و تلمبار شده در یک دهه گذشته به وجود آمده است، به شکلی که بر اساس گزارش اسپیدتست حالا بین ۱۸۱ کشور رتبه ۱۴۲ را داریم. وضعیت تلفن همراه هم بااینکه بهتر از ثابت است (رتبه ۷۰) ولی آن هم نیازمند بهبود است که بصورت مستمر پیگیری می کنم. زارع پور اظهار داشت: اصلاح این رویه در کوتاه مدت امکان پذیر نیست ولی برنامه های میان مدت و بلندمدتی برای افزایش کیفیت و سرعت شبکه ارتباطی کشور تدارک دیده ایم. وی افزود: ان شاءالله پروژه «فیبرنوری نقاط» از دهه فجر امسال کلید می خورد و تا اختتام دولت سیزدهم ۲۰ میلیون پورت پرسرعت مبتنی بر فیبرنوری برای منازل و کسب وکارها راه اندازی می شود. البته تحقق این پروژه بزرگ ملی نیازمند عزم ملی است که دولت سیزدهم خودرا برای آن آماده کرده است. وزیر ارتباطات اظهار داشت: این ۴ هزار تومان سرمایه اولیه آقا محسن و آقامحمد را هم به سرمایه گذاری این پروژه مهم اضافه می کنم و مطمئنم برای این پروژه به اندازه چند هزار میلیارد تومان برکت دارد. زارع پور اشاره کرد: مردم ما شایسته سرعت های چند ۱۰۰ مگابیتی اینترنت هستند که دور از دسترس نیست.

منبع: