بهترین تصویر ۲۰۲۱ هابل از دید کاربران

ناسا بتازگی در حساب کاربری تلسکوپ فضایی هابل در اینستاگرام تصویری زیبا از یک سحابی منتشر نمود.
به گزارش روش سئو به نقل از ایسنا، ناسا با انتشار این تصویر نوشت: این هفته در بخش استوری اینستاگرام صفحه هابل از شما خواسته بودیم به تصویر مورد علاقه شما از هابل که در سال ۲۰۲۱ انتشار یافته است، رای دهید. حال باید بگوییم برنده این رقابت تصویر ارتقای یافته ای از سحابی پرده است.
تلسکوپ فضایی “هابل” با کمک “دوربین میدان باز ۳ “(Wide Field Camera ۳) خود موفق به ثبت تصویر بی نظیری از این سحابی شده است. تلسکوپ فضایی هابل با بهره گیری از “دوربین میدان باز ۳” خود تصویری اعجاب انگیز از سحابی پرده(Veil Nebula) که در فاصله حدود ۲۱۰۰ سال نوری از زمین و در صورت فلکی ماکیان قرار دارد، ثبت کرده است. تنها بخش کوچکی از این سحابی باشکوه در این تصویر ثبت شده است.
بااینکه گفتنی است در بعضی موارد این سحابی، حلقه ماکیان نیز نامیده می شود. سحابی پرده یک بازمانده ابرنواختر است که بقایای درحال گسترش آن در اثر انفجار ستاره ای به وجود آمده و نور آنها نیز پنج هزار تا ۱۰ هزار سال پیش به سیاره زمین رسیده اند. حلقه ماکیان(Cygnus Loop‎) یک بازمانده ابرنواختر بزرگ در صورت فلکی ماکیان است. تعدادی از قوس های این حلقه با نام سحابی پرده شناخته می شوند. در این تصویر از تکنیک های پردازشی جدید استفاده شده است و با این کار جزییات رشته های ظریف و گاز یونیده سحابی به زیبایی قابل مشاهده می باشد.