چراغ سبز اتحادیه اروپا؛ تایوان به دنبال همکاری با کشورهای شرق اروپا برای تولید تراشه

روش سئو: تایوان به دنبال همکاری با کشورهای شرق اروپا برای تولید انواع تراشه و نیمه هادی است. انتظار می رود این اقدام با واکنش مثبت اتحادیه اروپا مواجه شود.

به گزارش روش سئو به نقل از رویترز، به دنبال کمبود تراشه و نیمه هادی در جهان اتحادیه اروپا از ماه ها قبل در تلاش بوده تا تایوان را راضی به همکاری با کشورهای عضو این اتحادیه برای تولید این نوع سخت افزار کند. حالا این تلاش ها به نتیجه رسیده و دولت تایوان راضی به این همکاری شده است.
تایوان کشور کوچکی در شرق آسیا است که خیلی از شرکت های بزرگ سازنده تراشه و نیمه هادی مانند تی اس ام سی در آن مشغول فعالیت هستند. این کشور به مرکز تلاش ها برای حل مشکل کمبود تراشه تبدیل شده است.
به دنبال همه گیری ویروس کرونا و تعطیلی موقت و کامل کارخانه های تولید تراشه، برخی شرکت های اتومبیل سازی مجبور شدند تولید انواع خودرو را متوقف کنند. دامنه این تحولات به بازار لوازم خانگی نیز کشیده شده و مشکلات زیادی برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان به وجود آورده است.
تی اس ام سی، درحال ساخت یک کارخانه تولید تراشه ۱۲ میلیارد دلاری در ایالت آریزونا در ایالات متحده است، اما با وجود کوشش های اتحادیه اروپا و حمایت آن از سرمایه گذاری، هیچ پیشنهادی در خصوص علاقه به ایجاد تأسیسات مشابه در اروپا ارائه نکرده بود.
کونگ مینگ هسین که ریاست شورای توسعه ملی تایوان را بر عهده دارد، بعد از سفر ماه گذشته خود به اسلواکی، جمهوری چک و لیتوانی به خبرنگاران اظهار داشت که هر سه کشور از تمایل به همکاری با تایوان برای تولید تراشه آگاهی داده اند. او افزود تایوان گروههای کاری را با همکاری سه کشور تشکیل خواهد داد تا نحوه همکاری در حوزه تولید انواع تراشه ها را بررسی نمایند. تایوان برای آموزش فنی نیز بورسیه تحصیلی اعطا خواهدنمود.

منبع: