در یك آزمون واقعی تسلا مدل اس plaid سریع ترین خودروی برقی تجاری جهان شد

روش سئو: مدل ˮS Plaidˮ تسلا نخستین خودروی برقی با تولید انبوه است که در کمتر از دو ثانیه سرعتش از صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد.
به گزارش روش سئو به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، این خودرو که “کریستین دادورث”(Christine Dodworth)، راننده خودرو های مسابقه آنرا رانده است در طول مسیر تست به سرعت ۱۲۵.۱ مایل بر ساعت(۲۰۱ کیلومتر بر ساعت) رسید و مسیر مسابقه بین المللی مریلند(یک چهارم مایل) را در ۸.۹۴۴ ثانیه به پایان رساند.
این مدل تسلا مستقیما از کارخانه بدون انجام هیچ تغییری به میدان مسابقه آمده بود و تنها صندلی های آن برای کاهش وزن خارج شده بودند.
این رکورد تسلا را در رتبه دومین خودروی تمام برقی سریع جهان بعد از خودروی دو میلیون دلاری “Rimac Nevera” قرار می دهد که دارای چهار موتور الکتریکی است و این مسافت را در ۸.۶ ثانیه طی کرده بود.
ایلان ماسک، موسس تسلا پیش تر اعلام نموده بود که مدل S Plaid قادر به درنوردیدن یک چهارم مایل در ۹.۲۳ ثانیه است اما رکورد دادورث نشان داد که این خودرو در زمان کمتری قادر به درنوردیدن این مسیر است.

ماسک به همراه طراح اصلی تسلا “فرانتس فون هولژاوزن”(Franz von Holzhausen) این خودرو حدودا ۱۳۰ هزار دلاری را اوایل ماه ژوئن معرفی و با افتخار بیان کرد که شتاب صفر تا ۱۰۰ آن زیر دو ثانیه است و فروش و ارسال آن از ۱۱ ژوئن شروع شد.
به نقل از سایت رسمی این شرکت توان طی مسافت این خودرو با دو موتور الکتریکی ۳۹۰ مایل(۶۲۷ کیلومتر) بوده و حداکثر سرعت آن ۲۰۰ مایل بر ساعت(۳۲۲ کیلومتر بر ساعت) و قدرت آن ۱۰۲۰ اسب بخار است و به قول ماسک تنها با ۱۵ دقیقه شارژ قادر به پیمودن ۱۸۷ مایل(۳۰۰ کیلومتر) است.
وی در ماه سپتامبر نیز از رکوردشکنی دیگری آگاهی داد که طی آن یک خودرو تسلا مسیری ۱۳ مایلی(۲۱ کیلومتری) را در عرض هفت دقیقه و ۳۵ ثانیه پیمود و رکورد خودرو پورشه Taycan Turbo با زمان هفت دقیقه و ۴۲ ثانیه را شکست.

منبع: