برای رشد شركتهای كوچكتر؛ تاکید وزیر صنعت چین برای مقابله با انحصار طلبی شرکتهای اینترنتی

وزیر صنعت چین اعلام نمود مبارزه با انحصارطلبی برخی شرکتهای اینترنتی در این کشور ادامه می یابد و در همین راستا بلوکه کردن سایت ها و خدمات شرکتهای رقیب غیرقانونی خواهد بود.

به گزارش روش سئو به نقل از رویترز، وی ادامه داد: باید تضمین شود بازیگران کوچک تر فضا و مجال کافی برای توسعه و ارتقای فعالیتهای خویش را داشته باشند.
چین در یک سال گذشته برنامه هایی را برای قانون مند کردن روند اقتصاد آنلاین به اجرا گذاشته و در تلاش است از انحصارطلبی شرکتهای بزرگی مانند علی بابا و تنسنت جلوگیری نماید تا شرکتهای اینترنتی کوچک تر و خلاق بتوانند فضای تنفس پیدا کنند.
در جولای گذشته وزیر صنعت و فناوری اطلاعات چین یک برنامه شش ماهه نظم بخشی را به اجرا گذاشت که هدف از اجرای آن مقابله با اختلال در نظم بازار، پیشگیری از تضییع حقوق کاربران اینترنت، حفظ امنیت داده ها و مقابله با تحمیل انبوه تبلیغات دیجیتال بود.
شیائو یاکینگ، وزیر صنعت و اطلاعات چین، در این مورد به خبرگزاری رسمی شینهوا گفته است: هم اکنون، شرکت ها آگاهی خویش را در مورد ضرورت رعایت قوانین افزایش داده اند و بعضی از مشکلات جدی قبلی حل شده است. مشکل بلوکه کردن متقابل رقبا برطرف شده و نمایش آگهی های مختلف هم متوقف شده است.
شیائو افزود این وزارت خانه با سایر بخش های دولتی و هم صنعت همکاری خواهد نمود تا فضای بیشتری برای رشد شرکتهای کوچک و متوسط در این بخش به وجود آید.

منبع: