راه اندازی مزرعه ای كه كاملا به دست ربات ها اداره می شود!

روش سئو: کشاورزان در آینده ممکنست از پشت صحنه همه چیز را کنترل کنند و دیگر شاهد هیچ انسانی در سطح مزارع نباشیم.
به گزارش روش سئو به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، کشاورزان ممکنست به زودی مجبور شوند بجای کار در مزارع، به زندگی و نظارت در پشت صحنه عادت کنند، برای اینکه ربات ها و هوش مصنوعی بطور فزاینده ای درحال پیشرفت هستند و در خیلی از موارد، بسیار بالاتر از توانایی های کارگران انسانی توانایی دارند.
تازه ترین نمونه از این پیشرفت در قالب نخستین مزرعه کاملاً خودکار و تحت هدایت کامل ربات ها در استرالیا است که با هزینه ۲۰ میلیون دلار به راه افتاده است.
این پروژه موسوم به “مزرعه بدون دخالت دست” توسط پژوهشگران دانشگاه “چارلز استورت” در جزیره واگا واگای استرالیا و با همکاری مرکز تحقیقات “Food Agility” در دست توسعه است.
این مزرعه ۱۹۰۰ هکتاری بعد از تکمیل و راه اندازی، بعنوان نمایشی از توانایی رباتیک و هوش مصنوعی در کشاورزی عمل خواهدنمود.
همچون فناوری های به نمایش درآمده در این مزرعه رباتیک، استفاده از پهپادها، تراکتورهای رباتیک، ربات های برداشت کننده محصولات و سنسورهای اندازه گیری میزان انتشار کربن و سایر معیارهای لازم برای پرورش محصولات خواهد بود.
ضمن این که از هوش مصنوعی برای اتخاذ تصمیمات مدیریتی خودکار استفاده خواهد شد.
“ریچارد نورتون” مدیرعامل “Food Agility” در یک بیانیه مطبوعاتی توضیح داد که تحقق کشاورزی بدون دخالت دست، بسیار نزدیک تر از آنست که خیلی از مردم تصور می کنند.
وی توضیح داد: اتوماسیون(خودکارسازی) کامل، یک مفهوم دور نیست و اکنون نیز معادنی وجود دارند که کاملاً بصورت خودکار و توسط ربات ها اداره می گردند. سالهای زیادی نخواهد گذشت که فناوری، کشاورزان را از مزارع بیرون بکشد و آنها را در دنیای رباتیک، اتوماسیون و هوش مصنوعی غرق کند.
گفتنی است که مزرعه مذکور در استرالیا هم اکنون مشغول به فعالیت است و آزمایشات اولیه نشان داده است که این مزرعه در شب و هنگامی که کشاورزان انسانی در خواب هستند نیز فعالیت می کند.
در کنار اتوماسیون، سایر نوآوری های انقلابی می توانند در نحوه تولید مواد غذایی در جوامع تغییر بزرگی ایجاد کنند. بعنوان مثال کشاورزی عمودی در شهرها می تواند فضای روستاها و زمینهای کشاورزی را آزاد کند.
بااینکه اینطور بنظر می رسد که ربات ها شغل ما را از ما می گیرند، اما برآوردهای مجمع جهانی اقتصاد نشان میدهد که اتوماسیون مشاغل مختلف، ۹۷ میلیون شغل به وجود می آورد و این بیشتر از آن میزانی است که توسط ربات ها تصاحب می شود. بعنوان مثال کشاورزان خواهند توانست به مدیریت نرم افزاری مزرعه خود بپردازند و همه چیز را با ربات ها کنترل کنند.

منبع: