تجهیز سطل های زباله به هوش مصنوعی برای نظارت بر آلودگی دریاها

روش سئو: یک استارتاپ موسوم به ˮسیبینˮ(Seabin) از سطل های زباله مجهز به هوش مصنوعی برای نظارت بر آلودگی دریاها استفاده می نماید تا آنها را به جمع آورنده پیشرفته داده ها تبدیل کند.
به گزارش روش سئو به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، در سال ۲۰۱۳ “پیتر سلینسکی” و “اندرو تورتون” شرکت خودرا به نام “سیبین”(Seabin) ساده تاسیس کردند. آنها بر ساخت آینده ای متمرکز شده اند که محصول آنها نه فقط برای تمیز کردن زباله های سطح دریا، بلکه برای نظارت بر دریا استفاده گردد و سنگ بنای این پیشرفت، هوش مصنوعی(AI) است.
این سطل زباله که هم نام شرکت است، کمی شبیه به یک کف گیر استخر برای اقیانوس عمل می کند و در صورتیکه روی سطح دریا نشسته، آلودگی سطحی را فیلتر می کند و آب را از کف خود خارج می کند.
حالا با پخش بیش از هزار سطل زباله دریایی در ۵۳ کشور دنیا، تقریباً ۳۵ میلیون قطعه پلاستیکی جمع آوری شده و حالا تیم پشتیبان این فناوری به دنبال روش های جدیدی جهت استفاده از این ماشین است.
سازندگان این سطل رباتیک می گویند: ما روزانه بیش از ۵۰۰ میلیون لیتر آب فیلتر می نماییم و حدود ۴.۲ تن پلاستیک، میکروپلاستیک، الیاف پلاستیکی، نفت و روغن و غیره جذب می نماییم.

“سلینسکی” اظهار داشت: ما بطور فیزیکی بیش از ۷۱ هزار ورودی داده از سراسر جهان داریم که تا حالا باعث شده تا از ورود ۳۵ میلیون پلاستیک در سه سال قبل به اقیانوس ها جلوگیری شود.
“سلینسکی” و “تورتون” همین طور بنیاد “سیبین” را دو سال پیش با هدف کمک به تمرکز علمی و داده های پروژه خود و همین طور آموزش عمومی مردم تأسیس کردند.
وی می گوید: فناوری به تنهایی ما را نجات نخواهد داد، ما فقط می توانیم خودمان را نجات دهیم، اما چالش در حقیقت آلودگی پلاستیکی نیست، بلکه رفتار انسان ها است.
“سیبین” امیدوار است امسال با بهره گیری از داده های خود به مقابله با مشکل آلودگی پلاستیک بپردازد و این شرکت را به سردمدار مبارزه با تولید زباله های پلاستیکی و راه یافتن آنها با اقیانوس ها تبدیل کند.
این شرکت حالا دارای یک برنامه تلفن همراه، گزارش خودکار و یک نقشه تعاملی وب است. “سلینسکی” می گوید: بهترین چیز، این واقعیت است که “سیبین” حالا می تواند داده ها را بوسیله قابلیت های اینترنت اشیا(IoT) در لحظه جمع آوری کند.

این شرکت می خواهد دامنه فعالیت خودرا به ۱۹۴ کشور در سراسر جهان که تعداد دقیق کشورهای روی زمین است که محصور در خشکی نیستند و دارای یک خط ساحلی هستند، گسترش دهد.
“سلینسکی” می گوید: همه این کشورها از نظر آلودگی پلاستیکی مشکلات مشابهی دارند و ما می توانیم به همه آنها کمک نماییم.
طبق اعلام این شرکت، گام بعدی استفاده از هوش مصنوعی به روشی است که بتواند به نظارت و جمع آوری داده ها بطور موثرتر کمک نماید. هدف نهایی نیز کمک به دولت ها در پیگیری سیاست هایی است که به رفع اشکال زباله های پلاستیکی پیش از رسیدن آنها به اقیانوس کمک نماید.

منبع: