بررسی دقیق اطلاعات بیمار با كمك یك ابزار نوین

روش سئو: هم اکنون ابزارهای زیادی وجود دارد که به افراد در بخش های مختلف زندگی روزمره کمک می کنند، برای مثال گوگل مپس به افراد بهترین مسیر برای رسیدن به مقصد را نشان میدهد و برنامه اسپاتیفای نیز برنامه ای ایده آل برای گوش دادن به موسیقی است. حتی در دنیای پزشکی نیز پژوهشگران در حال توسعه سیستم هایی هستند که کار پزشکان را راحتتر می کند.
به گزارش روش سئو به نقل از ایسنا و به نقل اینوویشن اوریجینز، پزشکان و پرستاران دائماً از بیماران و به خصوص بیمارانی که حال وخیمی دارند، بازدید می کنند و متناسب با شرایط آنها تصمیمات مختلفی می گیرند.
هنگامی که آنها درمان مناسب را انتخاب کنند، بیماران می توانند سریعتر بهبود یابند و خطر مرگ بیماران کاهش پیدا می کند. راهنماهای پزشکی و چک فهرست نیز از قبل وجود دارد که دراین زمینه به کادر درمان کمک می نماید، اما در حقیقت این موارد همیشه کمک کننده نیستند؛ برای اینکه در بعضی موارد کادر درمان مجبور به انتخاب سریع یک درمان هستند و کادر پزشکی وقت کافی ندارند که این دستورالعمل ها را دقیق بررسی نمایند. چک فهرست هم حتی در این موارد چندان برای کادر درمان کارآمد نیست.
بتازگی “اشلی دی بی” (Ashley De Bie) و “شان نان” (Shan Nan) از دانشگاه صنعتی آیندهوون (TU / e) هلند ابزاری دیجیتال را برای متخصصان مراقبت های بهداشتی به وجود آورده اند. این ابزار”TraceBook” نام دارد و داده های سیستم های مختلف (داروخانه ها، نتایج آزمایشگاه و داده های پزشکی) را جمع آوری می کند و سفارش های شخصی متناسب با شرایط بیمار را ارائه می دهد.
TraceBook روی تلفن ها، تبلت ها و لپ تاپ کار می کند. این ابزار با کمک الگوریتم ها داده های بیمار را تجزیه و تحلیل می کند و سفارش های علمی را به ارائه دهندگان خدمات بهداشتی ارائه می دهد.
“دی بی” که یک متخصص مراقبت های ویژه داخلی است، این ابزار را در “بیمارستان کاترینا” آزمایش کرده است. او برای انجام این مطالعه از چک فهرست استاندارد کاغذی و این ابزار جهت بررسی بیش از ۴۰۰ بیمار بهره برد تا بتواند تفاوت عملکرد این دو ابزار را نشان دهد.
این تحقیق نشان داد که TraceBook بهتر از چک فهرست استاندارد عمل می کند. گاها ارائه دهندگان خدمات بهداشتی اطلاعات مهم را نادیده می گرفتند که اگر در نظر بگیرند، بهتر می توانند ارزیابی کنند که انجام معاینه یا کدام درمان مورد نیاز و ضروری می باشد. با انجا این کار بیماران زمان کمتری را در بیمارستان سپری کردند و سطح درد آنها کاهش یافت؛ برای اینکه مسکن بیشتری تجویز می شد و از آنتی بیوتیک های کمتری (غیرضروری) استفاده می شد. TraceBook حالا در بیمارستان نظامی در چین نیز مورد آزمایش قرار گرفته است. بگفته محقق “شان نان” چینی ها نیز از عملکرد این ابزار راضی هستند.

منبع: