ماهواره سنتینل-۶ مایكل فرایلیچ امشب پرتاب می شود

به گزارش روش سئو امشب ماهواره سنتینل -۶ مایكل فرایلیچ سوار بر موشك فالكون ۹ شركت اسپیس ایكس از پایگاه نیروی هوایی وندربرگ اسپیس لانچ در كالیفرنیا به مدار پرتاب خواهد شد.
به گزارش روش سئو به نقل از ایسنا و به نقل از سی نت، ناسا می خواهد ماهواره “سنتینل-۶ مایکل فرایلیچ”(Sentinel-۶ Michael Freilich Launch) را امروز(۲۱ نوامبر) ساعت ۱۲: ۱۷ ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی(۲۰: ۴۷ به وقت تهران) پرتاب کند.
ناسا می گوید که هدف اساسی سنتینل-۶ اندازه گیری سطح اقیانوس ها است. هر روز پرتاب ماهواره صورت نمی گیرد ازاین رو جمع آوری اطلاعات مفیدتر درباره اقیانوس ها و جو بسیار مهم می باشد.
سنتینل-۶ حاصل همکاری ایالات متحده و اروپا است. سنتینل-۶ یکی از دو ماهواره ای است که مأموریت کوپرنیکس سنتینل-۶/جیسون-سی اس را تشکیل می دهد. همینطور مقرر است در این مأموریت اطلاعاتی جمع آوری شود تا به پیشبینی هوا، تغییرات دما در جو و رطوبت بپردازد.
در این پروژه از دو ماهواره تحت عناوین “سنتینل-۶آ” و “سنتینل-۶بی” استفاده خواهد شد که به فاصله پنج سال از هم پرتاب خواهند شد. پوشش زنده پرتاب این ماهواره از تلویزیون و وب سایت ناسا پخش خواهد شد. ماهواره مذکور به افتخار مایکل فرایلیچ مدیر سابق بخش علوم زمین ناسا که در پیشرفت اندازه گیری های اقیانوس های فضایی نقش مهمی داشته نامگذاری شده است.