همكاری ویمو و دایملر برای توسعه كامیون های خودران

به گزارش روش سئو شركت ˮویموˮ(Waymo) كه فناوری خودران را توسعه می دهد با شركت خودروسازی ˮدایملرˮ(Daimler) برای توسعه كامیون های خودران همكاری خواهد نمود.
به گزارش روش سئو به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت خودروسازی “دایملر” به وضوح مشتاق گسترش برنامه های خود برای کامیون های خودران است. این غول خودروسازی در حال همکاری با شرکت “ویمو” برای تولید کامیون هایی با توانایی خودران در سطح ۴ یا رانندگی کاملا خودران در شرایط خاص است.
استراتژی اولیه آنها بر روی یک کامیون معروف به “Freightliner Cascadia” اصلاح شده متمرکز است که از سیستم خودران “ویمو” برای ناوبری استفاده می نماید.
این شرکت ها می گویند که نخستین کامیون خودران آنها در سال های آتی در ایالات متحده در دسترس خواهد بود. این دو شرکت همینطور تلاش می کنند تحقیقات و دستاوردهای خویش را به سایر برندها و بازارها گسترش دهند.
این همکاری برای “ویمو” یک نقطه عطف بزرگ است. این شرکت قبلاً هم کامیون های بدون راننده و خودران را آزمایش کرده بود، اما همکاری با یک خودروساز بزرگ، یک مزیت فوق العاده است.
گفتنی است که شرکت “ولوو”(Volvo) که رقیب “دایملر” است، پیش از این خبر از همکاری خود با شرکت “انویدیا”(NVIDIA) برای توسعه کامیون های خودران با تأمین سخت افزاری و برخی جنبه های نرم افزاری داده بود.
“دایملر” حالا دارای دو شریک قوی برای برنامه های حمل و نقل خودران خود است. این شرکت چندی قبل شرکتی معروف به “Torc Robotics” را خرید. هم اکنون معلوم نیست که این مشارکت چگونه بر برنامه های “دایملر” تاثیر می گذارد، اما واضح است که سرعت پیشرفت برنامه های آنرا تا حد زیادی بالا می برد.
اعلامیه های اخیر شرکت “Torc Robotics” برای استخدام ۳۵۰ کارمند جدید، ایجاد یک مرکز آزمایش در نیومکزیکو و معرفی یک کامیون آزمایشی نسل دوم، نشان دهنده تعهد آن برای ورود ایمن کامیون های خودران به بازار است.
“مایکل فلمینگ” مدیرعامل این شرکت اظهار داشت: ما یک تیم برنده داریم که در حال حل چالش هایی است که هیچ کس قبلاً آنها را حل نکرده است. این یک ماراتن استقامتی است، نه یک مسابقه دو سرعت.