ناتوانی ان ویدیا برای رفع كمبود پردازنده های گرافیكی

به گزارش روش سئو مدیر عامل شركت سخت افزاری ان ویدیا امروز خاطرنشان كرد كه این شركت قادر به رفع كمبود پردازنده های گرافیكی پرطرفدار این شركت نیست.

به گزارش روش سئو به نقل از انگجت، جنسن هانگ مدیر عامل ان ویدیا می گوید تقاضای بازار برای برخی پردازنده های تولیدی این شرکت بیش از اندازه تصور ان ویدیا افزایش یافته و این شرکت با عنایت به مشکلات پس از شیوع کرونا نمی تواند برخی کمبودها را در این حوزه رفع کند.
از جمله پردازنده های گرافیکی ان ویدیا که کمبود آنها در بازار محسوس است، می توان به جی فورس سری آر تی ایکس ۳۰۸۰ و ۳۰۹۰ اشاره نمود. مدیر عامل ان ویدیا تصریح کرده که کمبود این پردازنده ها در سرتاسر سال ۲۰۲۰ ادامه می یابد و ان ویدیا فعلاً قادر به رفع این کمبود نیست.
با توجه به در پیش بودن فصل خرید تعطیلات کریسمس و افزایش فزاینده تقاضای بازار پیشبینی می شود که کمبود پردازنده های گرافیکی در ماه های آینده حتی محسوس تر و بیشتر باشد. پردازنده گرافیکی آر تی ایکس ۳۰۸۰ ان ویدیا فعلاً ۷۰۰ دلار قیمت دارد و بیم آن می رود تداوم کمبود سبب افزایش قیمت این پردازنده محبوب شود. همین مشکل در مورد سری ۳۰۹۰ هم وجود دارد.
ان ویدیا عرضه پردازنده سری آر تی ایکس ۳۰۷۰ را به تأخیر انداخته تا بتواند مشکل کمبود پردازنده های گرافیکی سری ۳۰۸۰ و ۳۰۹۰ را برطرف کند. مقرر است آر تی ایکس ۳۰۷۰ با قیمت ۴۹۹ دلار به بازار بیاید.