نظریه فیزیكدان مشهور درباره حركت براونی نقض شد تولید انرژی پاك بی حد و حصر با مدار جدید گرافنی !

یك سیستم جدید، حركت حرارتی گرافن را مستقیماً به یك جریان الكتریكی تبدیل می كند و با تولید انرژی پاك بی حد و حصر، متناقض با ˮنظریه فاینمنˮ است.
به گزارش روش سئو به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، تیمی از فیزیکدانان دانشگاه “آرکانزاس” موفق به ساخت یک مدار گرافنی شده اند که می تواند انرژی پاک را بی حد و حصر تولید نماید. این سیستم جدید با گرفتن حرکت حرارتی گرافن و تبدیل آن به یک جریان الکتریکی کار می کند.
“پائول تیبادو”، استاد فیزیک و محقق اصلی این مطالعه اظهار داشت: یک مدار برداشت انرژی مبتنی بر گرافن می تواند در یک تراشه گنجانده شود تا برق ولتاژ پایین و پاک و نامحدود را برای دستگاه ها یا سنسورهای کوچک فراهم آورد.
باآنکه این مطالعه درست بر خلاف اعتقادات “ریچارد فاینمن”، فیزیکدان معروف است که تصور می کرد نمی توان با حرکت حرارتی اتم ها معروف به “حرکت براونی”(Brownian motion) کار کرد.
با این وجود، تیم تحقیقاتی “تیبادو” چیزی را یافتند که قبلاً غیر ممکن تصور می شد: حرکت حرارتی گرافن در دمای اتاق، جریان متناوب(AC) را القا می کند. آنها این کار را با ساخت مداری با دو دیود به جای فقط یک دیود برای تبدیل جریان متناوب به جریان مستقیم(DC) انجام دادند.
دیودها در مقابل هم قرار گرفتند تا جریان بتواند از هر دو طرف جریان یابد. این کار منجر به ایجاد یک جریان مستقیم می شود که بر روی یک مقاومت بار کار می کند و میزان توان تحویل داده شده را زیاد می کند.
“تیبادو” اظهار داشت: ما همینطور دریافتیم که همانطور که ​​قبلاً تصور می شد رفتار روشنی و خاموشی و سوئیچ مانند دیودها در واقع سبب افزایش توان می شود، نه کاهش آن و نرخ تغییر مقاومت عرضه شده توسط دیودها یک عامل اضافی به توان اضافه می کند.
محققان برای اثبات نظریه خود مجبور به استفاده از رشته جدیدی از فیزیک شدند. “پرادیپ کومار”، استادیار فیزیک و محقق ارشد این مطالعه، اظهار داشت: در اثبات این تقویت توان، ما از حوزه ترمودینامیک تصادفی استفاده کردیم و نظریه مشهور یک قرن اخیر معروف به “نایکوئیست”(Nyquist) را توسعه دادیم.
این تیم حالا در تلاش است تا تعیین کند که آیا جریان مستقیم می تواند در خازن جهت استفاده های بعدی ذخیره شود.
این تحقیق در مجله Physical Review E انتشار یافته است.

منبع: