پیش بینی زمان كامل رسیده شدن آووكادو توسط یك دستگاه

روش سئو: پژوهشگران با همكاری استارت آپ مواد غذایی ˮSavormetricsˮ چند سنسور تولید كردند كه می تواند پیش بینی نماید چه زمان محصولات غذایی كاملا رسیده و قابل مصرف هستند.
به گزارش روش سئو به نقل از ایسنا و به نقل از تک اکسپلور، هر ساله حدود ۴۰ درصد از کل مواد غذایی در ایالات متحده آمریکا دور ریخته می شوند و مصرف نمی شوند، این بدان مدلول است که طبق گفته شورای ملی دفاع از منابع ملی(NRDC)، آمریکایی ها ۱۶۵ میلیارد دلار مواد غذایی را که می تواند برای تهیه بیش از ۵۸ تریلیون وعده غذایی استفاده شود، دور می اندازند.
حالا تیمی از دانشجویان “دانشکده مهندسی و علوم کاربردی دانشگاه هاروارد جان ای. پالسون”(Harvard John A. Paulson School of Engineering and Applied Sciences) در مطالعه اخیر خود با عنوان “پروژه حل مسئله مهندسی و طراحی” دستگاهی نوین برای حل این مشکل ابداع نموده اند.
پژوهشگران طی این مطالعه با استارت آپ مواد غذایی “Savormetrics” همکاری کردند تا محصولی را تولید کنند که بتواند به کاهش ضایعات و دور ریختگی مواد غذایی کمک نماید. پژوهشگران بعد از مطالعه زنجیره تامین غذایی، تمرکز خودرا بر روی زباله های مواد غذایی در سطح خرده فروشی متمرکز کردند. عمده فروشی یکی از دلایلی است که محصولات زیادی در فروشگاه های مواد غذایی هدر می روند.
بمنظور جلوگیری از این کار دانشجویان این مطالعه چند سنسور را تولید کردند که می تواند پیش بینی نماید چه زمان محصولات غذایی کاملا رسیده و قابل مصرف هستند. آنها طی این مطالعه روی میوه آووکادو متمرکز شدند، برای اینکه این میوه ها دارای قیمت و ارزش بالایی در بازار هستند.
پژوهشگران این مطالعه حسگرهایی توسعه دادند که می تواند با اندازه گیری خاصیت شیمیایی محصولات به آنها بگوید که این میوه تا چه حد رسیده است. اطلاعات به دست آمده از این حسگرها سپس در یک مدل یادگیری ماشینی که دانشجویان تهیه کرده اند برای پیش بینی زمان کاملا رسیدن میوه آووکادو مورد استفاده قرار می گیرد.
پیش بینی اینکه میوه آووکادو چه زمانی کاملا رسیده است واقعا دشوار است و از آنجائیکه آنها بسیار با ارزش هستند این یک نکته بسیار مهم برای خرده فروشان است.
دانشجویان گفتند: ما امیدواریم که این اطلاعات به خرده فروشان اجازه دهد اقدامات بسیار تعیین کننده ای انجام دهند. خرده فروشان می توانند آووکادوها را بنابر مقدار رسیده شدن آن قیمت گذاری کنند.
آووکادو سرشار از مواد مغذی و مفید برای سلامت است. وجود میزان قابل توجهی از ویتامین E و خواص ضد التهابی آن به کاهش خطر لطمه دیدگی مفصل که در مراحل اولیه آرتروز دیده می شود، کمک می نماید.
آووکادو سرشار از ویتامین های E، K، B۶، ریبوفلاوین، اسید پانتوتنیک، و نیاسین است و منبع خوبی برای اسیدهای چرب چندغیراشباع شمرده می شود. این ویتامین ها دارای خواص ضد التهاب و آنتی اکسیدانی هستند. برخی پژوهش ها نشان داده اند که مصرف آووکادو می تواند به کاهش آرتریت، التهابی در مفاصل، کمک نماید.

منبع: