هواوی برنامه اختصاصی ردیابی كرونا می سازد

به گزارش روش سئو پس از قطع ارتباط كاری اپل و گوگل با هواوی به دلیل فشارهای آمریكا، این شركت می خواهد به صورت مستقل برنامه ای طراحی كند كه شناسایی افراد مبتلا به كرونا را تسهیل كند.

به گزارش روش سئو به نقل از ام اس پاور، صدها میلیون نفر از کاربران گوشیهای هواوی به دلیل قطع الزامی همکاری این شرکت با مؤسسات آمریکایی قادر به استفاده از خدمات گوگل پلی و بارگذاری برنامه های آن نیستند. هواوی برای مقابله با این مشکل دست به کار شده و هم یک فروشگاه آنلاین عرضه اپلیکیشن های خود به نام HMS Core را راه اندازی کرده و هم طراحی برنامه ای برای ردگیری و شناسایی افراد مبتلا به کرونا را در دستور کار قرار داده است.
فروشگاه HMS Core دارای امکاناتی برای حفظ امنیت و حریم شخصی کاربران هم هست که آپلود ناشناس داده ها در فضای کلود، تضمین عدم ذخیره سازی اطلاعات شخصی و موقعیت مکانی، پاکسازی تاریخچه اطلاعات هر برنامه از گوشی پس از پاک کردن آنها و غیره را در بر می گیرد.
هنوز معلوم نیست برنامه ردیابی کرونای هواوی از راه بلوتوث عمل می کند یا خیر. این شرکت در مورد سازگاری یا عدم سازگاری برنامه مورد اشاره با برنامه های ردیابی کرونای اپل و گوگل هم سکوت کرده است.