كیت های آزمایش خانگی كروناویروس در راه بازار

به گزارش روش سئو دو استارتاپ آمریكایی حوزه سلامت تلاش دارند تا بزودی كیت های آزمایش خانگی كروناویروس را به بازار عرضه كنند.
به گزارش روش سئو به نقل از ایسنا و به نقل از تك كرانچ، كوشش برای عرضه كیت های خانگی آزمایش كروناویروس، به سرعت در حال افزایش می باشد و شركت ها و گروه های پژوهشی بسیاری تلاش دارند تا كیت های جدیدی برای آزمایش خانگی این ویروس عرضه كنند. در این راستا، دو استارتاپ حوزه سلامت هم تلاش می كنند تا محصولات خویش را به بازار و خانه ها بیاورند.
دو استارتاپ معروف به “كربن هلث” (Carbon Health) و “نركس” (Nurx)، رویكرد یكسانی در این حوزه دارند. آنها سخت افزاری را برای جمع آوری نمونه ها عرضه می دهند كه در آن از سواب بینی استفاده می شود و به مردم كمك می نماید تا نمونه های مخاط خویش را در خانه جمع آوری كنند. نمونه های جمع آوری شده، در بسته بندی ایمن به آزمایشگاه های مورد تایید “سازمان غذا و دارو” (FDA) ارسال می شوند تا مورد بررسی قرار بگیرند.
این آزمایش ها، با روش مبتنی بر “واكنش زنجیره ای پلیمراز” (PCR) انجام می شوند كه حضور ژنتیكی كروناویروس را در بدن بیمار مورد بررسی قرار می دهد. میزان دقت این آزمایش ها، بسیار بالا است و عملكرد خویش را به صورت كنترل شده و حرفه ای انجام می دهد.
كیت های خانگی، فناوری نسبتا جدیدی در بازار هستند و امكان دارد كه با اشتباهاتی همراه باشند، اما هر دو استارتاپ به مشورت با پزشكان حرفه ای می پردازند تا بتوانند جمع آوری كامل نمونه ها و آزمایش درست را تضمین كنند.
هیچ كدام از این آزمایش ها، به صورت مجانی انجام نمی شوند. آزمایش های استارتاپ كربن هلث، ۱۶۷.۵۰ دلار و آزمایش های نركس، ۱۸۱ دلار هزینه دارد كه مشاوره، آزمایش و حمل و نقل نمونه ها را شامل می شود.