راه اندازی كشتی نوح مدرن در سواحل آفریقای جنوبی

به گزارش روش سئو در صد كیلومتری شمال شرقی سواحل كوازولو-ناتال در آفریقای جنوبی پروژه ای جاه طلبانه در شرف اجراست كه می خواهد همچون «كشتی نوح» از هر گیاه و جانداری روی كره زمین نمونه ای را گرد آورد.
به گزارش روش سئو به نقل از ایسنا، این پارك عظیم كه انرژی مورد نیاز آن از پنل های خورشیدی تأمین خواهد شد با هدف محافظت از میراث حیات بر كره زمین تاسیس خواهد شد. مسئولین پروژه از مردم برای تأمین بودجه ۵.۵ میلیاردی راه اندازی این پارك طلب كمك كرده اند.
به گزارش یورونیوز، ریچارد پرینسلو كرسن كه مدیریت شركت سرمایه گذار معروف به CTA را برعهده دارد می گوید آنها نه از نهادهای دولتی كه از مشاركت مردمی در راه اندازی این مركز سود می جویند. او دلیل این امر را «پیدایش احساس تعلق همگانی» نسبت به این پارك و گنجینه حاضر در آن می داند.
وی افزوده است می خواهد با بهره گیری از فناوری های نو تجربه ای منحصر به فرد را برای بازدیدكنندگان از سراسر جهان رقم بزند. مقرر است در دالان هایی در این پارك، با استفاده از فناوری نوین سه بعدی (موسوم به هولوگرام)، تصاویری زنده از جانداران پیشاتاریخی به نمایش درآید.
مسؤلان امیدوارند بتوانند با تاسیس این مركز توجه جهانی را به اهمیت تنوع زیستی و حضور گونه های گیاهی و جانوری مختلف جلب كنند. امری كه به قول آنان «به اندازه نجات خرس های قطبی از تغییرات اقلیمی باارزش است».
سرمایه گذاران پروژه قصد دارند كلنگ راه اندازی این پارك را در اوت ۲۰۲۰ به زمین بزنند.