درمان اولین بیمار مبتلا به كروناویروس در آمریكا با ربات!

روش سئو: بنابرگزارش ها نخستین فردی كه در ایالات متحده آمریكا به كروناویروس مبتلا شده توسط یك ربات در حال درمان است.
به گزارش روش سئو به نقل از ایسنا، ربات ها كارهای بسیاری برای افراد انجام می دهند و حتی قادر به انجام كارهایی مانند پاركور و كمك به سالمندان نیز هستند. حالا “سی ان ان” گزارش داده ایالات متحده از یك ربات در برای درمان و رسیدگی به اولین بیمار آلوده به كروناویروس بهره برده است. بتازگی افراد برخی مناطق كشور چین به ویروسی به نام “كروناویروس”(coronavirus) مبتلا شده اند و این ویروس به قدری خطرناكست كه مقامات چین دستور قرنطینه چند شهر این كشور را صادر كرده اند. شیوع این بیماری در “ووهان”، ششمین شهر پرجمعیت چین است.
فرد بیمار در آمریكا مردی سی و چند ساله است كه پزشكان بعد از معاینه وی در بخش اورژانس متوجه شدند كه وی علایم كروناویروس را دارد و بعد از آزمایشات دریافتند كه متاسفانه او به این بیماری مبتلا است.
او اخیراً به ووهان سفر كرده بود و از بابت مبتلاشدن به این بیماری و علائمی كه داشت نگران بود. پزشكان وی را قرنطینه كردند و الان نیز وضعیت سلامتی وی پایدار اعلام شده است.
پزشكان و پرسنل بیماستان مركز پزشكی اوِرت در واشنگتن برای كاهش ارتباط شان با بیمار از ربات استفاده كردند. آنها از یك ربات مجهز به گوشی پزشكی یا استِتوسكوپ استفاده كردند. ربات مذكور علایم حیاتی شامل دما و درجه حرارت بدن، تعداد نبض، فشار خون و تعداد تنفس بیمار را اندازه گیری می كند و آنها را بوسیله یك نمایشگر هوشمند به پزشكانی كه در اتاق دیگری هستند ارسال می كند.
دكتر “جورج دیاز”(Dr. George Diaz)، رئیس بخش مركز پزشكی اورت در گفتگو با سی ان ان اظهار داشت: پرستاران در اتاق كنترل، ربات را حركت می دهند و ما می توانیم بیمار را در صفحه نمایشگر ببینیم و با او صحبت نماییم.
به رغم اینكه بیمار در یك وضعیت پایدار قرار دارد اما پزشكان قصد ندارند به زودی او را مرخص كنند برای اینكه متخصصان بیمارستان قصد دارند آزمایش های بیشتری از او بگیرند.
این آزمایشات نشان خواهد داد كه آیا وضعیت بیمار به صورتی است كه ویروس را انتقال دهد یا خیر. مقامات بهداشتی ایالت واشنگتن ۴۳ نفر را كه بتازگی از نزدیك با بیمار ارتباط داشته اند را نیز تحت معاینه و بررسی قرار داده اند.