رونمایی از طرح مفهومی یك هواپیمای برقی كه آلودگی ندارد!

روش سئو: یك شركت طراحی، از طرح مفهومی یك هواپیمای مسافربری تمام برقی رونمایی نمود كه بجای موتورهای جت، دارای چند پروانه بوده و دوستدار محیط زیست است.
به گزارش روش سئو به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، كانسپت این هواپیما كه هیچ آلودگی ای ایجاد نمی كند، توسط شركتی به نام JDXP طراحی شده كه در نیویورك واقع شده است.
این هواپیمای برقی موسوم به “زیرو”(ZERO) دارای یك ساختار آیرودینامیكی است. همین طور دماغه هواپیما تیز بوده و طول بال های آن زیاد است و به برخاستن مناسب تر هواپیما كمك می نماید.
به جای استفاده از موتورهای جت كه از خود كربن منتشر می كنند، در این هواپیما از باطری و ژنراتورهای برقی به كار گرفته شده كه بوسیله پنل های خورشیدی و سه مجموعه پروانه شارژ می شود.
تغییر از حالت موتور جت به موتور برقی، به این معناست كه مسافران این هواپیما باید برای رسیدن به مقصد خود پرواز طولانی تری تجربه كنند كه این میزان برای هر دو ساعت پرواز، ۲۵ دقیقه بیشتر است.
این طراحی هواپیما برای مسافرانی مناسب می باشد كه بطور مكرر از هواپیما استفاده می نمایند و برایشان مهم نیست كه مدت زمان پرواز آنها كمی طولانی تر شود.
انتشار كربن از هواپیماهای مسافربری یكی از بزرگترین عوامل گرم شدن كره زمین شمرده می شود. با تعویض موتورهای جت به سه مجموعه پروانه، موتورهای برقی درون هواپیما به آن اجازه می دهد طی مسیر به حداقل زمان نیاز پیدا كند.

همچنین می توان اظهار داشت كه این طراحی جدید برای پروازهای كوتاه تر مناسب می باشد و “جو دوست”(Joe Doucet) طراح آن اعلام نموده كه در این هواپیما “كارایی” ارجح تر از “سرعت” است.
این هواپیما در صورت قطع برق یا بروز نقص، می تواند در حالت گلاید به زمین بازگردد.
جالب توجه است كه شركت طراح این هواپیمای كانسپت “پایداری” را مركز توجه خدمات خود قرار داده است. به نحوی كه مسافران این هواپیما باید انتظار منویی عاری از همبرگرهایی با گوشت گاو یا پلاستیك های یكبار مصرف داشته باشند. برای اینكه این دوعامل، منابعی از آلودگی و انتشار گازهای گلخانه ای هستند.
ویدئوی ایمنی در پرواز این هواپیما هم با صحبت های ” گرتا تونبرگ” نوجوان مشهور فعال محیط زیست آغاز خواهد شد.
امروزه شركت های دیگر هم به حوزه تولید هواپیماهای دوستدار محیط زیست وارد شده اند.
به عنوان مثال، شركت خودروسازی “رولزرویس”(Rolls Royce) هواپیمای تمام برقی خودرا ماه پیش رونمایی نمود.

منبع: