تراشه های جدید كوالكوم برای محصولات نسل چهارم

روش سئو: در شرایطی كه خیلی از شركت های فناوری در كوشش برای تولید تراشه ها و سخت افزارهای مورد استفاده در تولیدات مخابراتی نسل پنجم هستند، كوالكوم سه تراشه سازگار با محصولات نسل چهارم عرضه نموده است.

به گزارش روش سئو به نقل از انگجت، بااینكه استاندارد مخابراتی نسل پنجم در حال كاربردی شدن در جهان است، اما هنوز استاندارد مخابراتی ۴G LTE بعنوان استاندارد غالب شناخته می شود. كوالكوم نیز با اطلاع از این مساله سه تراشه مدرن نسل چهارم جهت استفاده در گوشیهای هوشمند ساخته است.
رونمایی از تراشه های مورد اشاره كه اسنپ دراگون ۷۲۰G، ۶۶۲ و ۴۶۰ نام دارند، امروز بامداد در جریان برگزاری یك كنفرانس مطبوعاتی در دهلی نو صورت گرفت. همچون مهم ترین خاصیت های این تراشه ها می توان به سازگاری با استاندارد جدید وای فای ۶ و سیستم موقعیت یابی ماهواره ای NavIC كشور هند اشاره نمود.
اسنپ دراگون ۷۲۰G قدرتمندترین تراشه در این مجموعه است كه به صورت هشت هسته ای طراحی شده و مناسب نصب بر روی گوشیهای قدرتمندی مانند گالكسی اس ۲۰ سامسونگ است كه در آینده نزدیك به بازار می آیند. پشتیبانی از فناوری بصری ده بیتی اچ دی آر بمنظور افزایش وضوح و شفافیت تصاویر و قابلیت ضدفریب و هك مشابه با پردازنده اسنپ دراگون ۸۵۵ همچون امكانات این تراشه است.
تراشه مورد اشاره از فناوری هوش مصنوعی Hexagon ۶۹۲ DSP، پشتیبانی از پخش تصاویر با كیفیت ۴K و با دقت ۲۵۲۰ در ۱۰۸۰ پیكسل هم برخوردارست. مودم X۱۵ LTE این تراشه بارگذاری داده با سرعت ۸۰۰ مگابیت در ثانیه را ممكن می كند.
اسنپ دراگون ۶۶۲ نیز هشت هسته ای است و حداكثر سرعت آن به ۲ گیگاهرتز می رسد. حداكثر سرعت بارگذاری مودم X۱۱ آن نیز ۳۹۰ مگابیت در ثانیه است. این تراشه دارای تنظیماتی برای بهبود پیكربندی دوربین های سه گانه گوشی هاست.
اسنپ دراگون ۴۶۰ هم نیز از مشخصاتی تقریباً مشابه با اسنپ دراگون ۶۶۲ برخوردارست و تنها تفاوت مهم آن استفاده از موتور هوش مصنوعی ضعیف تر است. البته سرعت پردازش این تراشه در مقایسه با تراشه ای همچون اسنپ دراگون ۴۵۰ تا ۵۰ درصد بیشتر است.

منبع: