آلمان ۱ میلیون ایستگاه شارژ خودروی برقی می خواهد!

به گزارش روش سئو آنگلا مركل صدر اعظم آلمان خواهان تاسیس یك میلیون ایستگاه شارژ برای وسایل نقلیه برقی تا سال ۲۰۳۰ شد.
به گزارش روش سئو به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، تعداد ایستگاه های شارژ خودرو های برقی در آلمان هنوز كم است و فاصله بسیاری بین هر ایستگاه وجود دارد، اما به احتمال قریب به یقین طی یك دهه آتی حداقل در آلمان مثل پمپ های بنزین در همه جا می توان آنها را دید و دسترسی آسانی به آنها به وجود خواهد آمد.
“آنگلا مركل” صدر اعظم آلمان اخیرا اعلام نموده است كه دولت تا سال ۲۰۳۰ می خواهد یك میلیون ایستگاه شارژ در این كشور داشته باشد. این رقم نشان دهنده رشد ۵۰ برابری نسبت به ۲۰ هزار ایستگاه موجود هم اكنون است.
این اظهارات در جلسات چهار نوامبر با صاحبان صنایع گفته شد تا در مورد چگونگی تسریع كار هر دو طرف(دولت و صنایع) برای رفتن به سمت وسایل نقلیه برقی صحبت كنند.
این استراتژی گام به گام یك اقدام لازم است. اتحادیه اروپا می خواهد تا سال ۲۰۵۰ تولید آلاینده كربن را در این قاره به صفر برساند، اما كشورهایی مانند فرانسه عجله بیشتری دارند و می خواهند فروش خودرو های احتراقی را تا سال ۲۰۴۰ ممنوع اعلام كنند.
اگر این اتفاق بیفتد، باید ایستگاه های شارژ به اندازه كافی وجود داشته باشد كه رانندگان بتوانند بدون نگرانی خودروی برقی خویش را شارژ كنند.
هدف آلمان یك هدف قابل دستیابی است. خودروسازان آلمانی نه تنها تولید خودرو های برقی را دنبال می كنند، بلكه به فكر ساخت راه اندازی شبكه های شارژ هم هستند. آنها علاقمند به ایجاد شبكه های بزرگ شارژ برای افزایش فروش خودرو های برقی و بهبود اعتبار خود هستند.