امروز ۵ مهر سالروز تاسیس یكی از بزرگان فناوری دنیا گوگل جان تولدت مبارك!

روش سئو: امروز ۲۷ سپتامبر(۵ مهر) سالروز بیست و یكمین سال تولد شركت گوگل، یكی از بزرگترین شركت های فناوری دنیا است و به همین دلیل این شركت امروز لوگوی خودرا تغییر داد.
به گزارش روش سئو به نقل از ایسنا، ۲۱ سال پیش دو دانشجو دكتری دانشگاه “استنفورد” با اسامی “سرگئی برین”(Sergey Brin) و “لری پیج”(Larry Page) تصمیم گرفتند یك موتور جست وجو موسوم به “گوگل”( Google) را تاسیس كنند. این دو دانشمند در ارتباط با انتخاب نام گوگل نوشتند:
گوگل بر گرفته شده از كلمه “گوگول”(googol) به مدلول “یك عدد یك و صد صفر جلوی آن” است كه توسط “میلتون سیروتا” پسر خواهر “ادوارد كاسنر” ریاضیدان آمریكایی اختراع شده و در كتاب “ریاضیات و تخیل” نوشته شده است. هدف پیج و برین از انتخاب این واژه این بود كه نشان دهند مقرر است مأموریتی را به اجرا رسانند كه هدف آن سازماندهی انبوهی از اطلاعات وب است و به صورتی این عدد بزرگ نشان از ساخت یك موتور جست وجو در مقیاسی بزرگ داشت.

در ابتدا این دو نفر قرار گذشتند كه به مدت ۲۰ سال در كنار یكدیگر باشند.
از آن زمان تابحال گوگل خدمات بسیار بهادار ای برای بشریت انجام داده است كه بی گمان بدون آنها زندگی امروزه ما گرفتار مشكل می شد. اساسا ساده ترین خدمتی كه گوگل به مخاطبان خود ارائه می دهد، همین جست وجوی ساده ای است كه همه ما روزانه چندین بار انجام می دهیم.
از دیگر خدمات گوگل كه دنیای فناوری را تكان داده است، می توان به توسعه “گوشی های هوشمند”، “ویدئوهای آنلاین”، “ایمیل”، “نقشه” و خیلی از فناوری های دیگر اشاره نمود.
گوگل همین طور بزرگترین سایت “ویدئو” جهان به نام “یوتویوب”(YouTube)، محبوب ترین مرورگر جهان تحت عنوان “كروم”(Chrome)، برترین سرویس ایمیل جهان “جی میل”(Gmail) و “نقشه”(maps) را راه اندازی كرده است.
این شركت در اصل در تاریخ چهار سپتامبر راه اندازی شده و چهار روز مختلف برای تولد آن روایت شده است ولی گوگل از سال ۲۰۱۳ میلادی تابحال رسما تاریخ ۲۷ سپتامبر(۵ مهر) را بعنوان سالروز تاسیس خود اعلام نموده و به همین مناسبت هم لوگوی خودرا تغییر داده است.

امروزه گوگل با بیشتر از ۱۰۰ زبان دنیا فعالیت می كند و سالیانه تریلیون ها سوال كاربران خودرا پاسخ می دهد.

منبع: