هزینه ۲۰ میلیون دلاری تأمین امنیت زاكربرگ در سال ۲۰۱۸

روش سئو: با اینكه مارك زاكربرگ مؤسس فیس بوك سالیانه تنها یك دلار از این شركت درآمد دارد، اما در عوض امتیازاتی دریافت می كند كه هزینه های گزافی دارند. بعنوان مثال سال قبل نزدیك به ۲۰ میلیون دلار صرف تأمین امنیت وی و خانواده اش شده است.
به گزارش روش سئو به نقل از ایسنا و به نقل از تك تایمز، سال قبل فیس بوك تقریباً ۲۰ میلیون دلار هزینه كرده است تا امنیت مارك زاكربرگ و خانواده اش را تأمین كند. این چهار برابر مبلغی است كه در سال ۲۰۱۶ برای این كار صرف شده بود.
سال ۲۰۱۸ سالی پر از اتفاق برای فیس بوك و زاكربرگ بود، چونكه با رسوایی نشت اطلاعات و لو رفتن اطلاعات خصوصی كاربران فیس بوك مصادف شد. در حالیكه زاكربرگ از این نشت اطلاعات خبر داشت اما ان را علنی نكرده بود و آنرا از عموم پنهان كرد.
همین طور گسترش اخبار جعلی، نفرت پراكنی، ترویج خشونت و تبعیض جنسیتی از مسائلی بود كه فیس بوك و زاكربرگ در سال ۲۰۱۸ با آن دست به گریبان بودند.
بدین سبب تأمین امنیت مارك زاكربرگ مطمئناً هزینه زیادی دربرداشته است.
به گواه پایگاه خبری “تك كرانچ”(TechCrunch) زاكربرگ تنها سالی یك دلار از فیس بوك حقوق دریافت می كند و حتی پاداش سالیانه را باز نمی گیرد. با این وجود، میلیون ها دلار در چارچوب برنامه هایی نظیر تأمین امنیت دریافت می كند.
یك سند كه اخیراً انتشار یافته است نشان داده است كه زاكربرگ پارسال بیشتر از ۲۲ میلیون دلار دیگر از فیس بوك دریافت كرده است، در حالیكه در سال ۲۰۱۷ این مبلغ ۹ میلیون دلار بوده است.
حدود ۲.۶ میلیون دلار از این مبلغ صرف سفرهای شخصی وی با جت شخصی شده و تقریباً ۲۰ میلیون دلار باز همانطور كه قبلاً ذكر شد مربوط به هزینه های تأمین امنیت شخصی و خانوادگی وی شده است.
بطور مشخص فیس بوك به زاكربرگ در سال ۲۰۱۸ مبلغ ۹ میلیون و ۹۵۶ هزار و ۸۴۷ دلار (بدون احتساب مالیات) برای هزینه های حفاظت محل سكونت و سفر اعطا كرد. علاوه بر این باز مبلغ ۱۰ میلیون دلار برای پرداخت هزینه های اضافی مربوط به امنیت شخصی وی و خانواده اش پرداخت.
در سند مذكور آمده است: با عنایت به در معرض دید بودن بالای شركت ما، تصمیم گرفته شد یك برنامه امنیتی برای آقای زاكربرگ اجرا شود. این مبلغ به منظور رفع نگرانی های امنیتی به سبب تهدیدات خاصی كه جان او را بعنوان بنیانگذار، مدیرعامل، رئیس و ناظر بر سهامداران فیس بوك تهدید می كند، اختصاص داده شده است.
پیش بینی دلیل اینكه چرا هزینه های زیادی برای حفاظت از زاكربرگ صرف شده است، سخت نیست. برای اینكه سال ۲۰۱۸ سال سختی برای فیس بوك بود. در ماه مارس مشخص شد حساب بیشتر از ۸۰ میلیون كاربر برای تبلیغات سیاسی به كار گرفته شده است.
زاكربرگ هنوز در مورد این هزینه های امنیتی اظهار نظر نكرده است.

از طرف دیگر، “شریل سندبرگ” مدیر ارشد اجرایی فیس بوك باز سال قبل ۳.۸ میلیون دلار دریافت كرده و ۲.۹ میلیون دلار دیگر باز صرف هزینه های تأمین امنیت وی شده است.