در چند توئیت؛ اینستاگرام مخفی كردن پستهای كاربران را رد كرد

به گزارش روش سئو اینستاگرام در چند توئیت نسبت به بازنشر پیامی درباره محدود كردن دسترسی به پست های كاربران توضیحاتی عرضه كرد و مخفی كردن پست ها را تكذیب نمود.

به گزارش روش سئو به نقل از دیلی میل، اینستاگرام بالاخره مجبور بود شایعات درباره محدودیت دسترسی به پست های كاربران را رد كند.
در این اواخر پست هایی در اینستاگرام ظاهر شدند كه به كاربران اخطار می دادند الگوریتم های این اپلیكیشن سبب شده فقط بخشی از كاربران بتوانند پست های آنان را مشاهده كنند.
این پست های اخطار با جمله «این یك آزمایش است» آغاز می شدند و مدتی است كه در اپلیكیشن به صورت گسترده بازنشر می شوند. اما جالب آنكه اولین بار زمانی این پست ها ظاهر شدند كه اینستاگرام در ۲۰۱۶ میلادی نمایش پست ها را طبق زمان انتشار حذف نمود.
این شبكه اجتماعی در آن زمان توضیح داد كه پست های مذكور واقعیت ندارند اما بعضی از كاربران همچنان دراین باره تردید داشتند.
به هرحال هم اكنون هم بلاگرها، اینفلوئنسرها، كسب و كارهای كوچك و هنرمندان این پست را به اشتراك گذشته اند. معمولا متن این پیام به این شكل است: این یك آزمایش است. «اینستاگرام پست ها ما را محدودكرده است، ازاین رو حدود ۷ درصد فالوئرها آنها را می بینند. هرچند تلخ اما این خبر واقعیت دارد به خصوص برای ما كسب وكارهای كوچك. اگر این پست را می بینید، لطفا در كامنت «بله» بنویسید.»
این پیام كه در نتیجه یك زنجیره «كپی و پیست» بازنشر می شود، كاربران را تشویق می كند تا آنرا بپسندند یا با دوستان خود به اشتراك گذارند.
اما الگوریتم اینستاگرام بدان معناست كه كاربران نمی توانند پست های جدید را به سرعت قبل مشاهده كنند. همینطور اینستاگرام مخفی كردن پست های كاربران را تكذیب كرده است.
روز گذشته اینستاگرام در چند پیام توئیتری شیوه عملكرد این الگوریتم را توضیح داد.
این شركت در توئیتر نوشت: «متوجه شدیم كه پست هایی مربوط به محدود كردن نمایش تصاویر كاربران به حدود ۷ درصد فالورها در این اواخر بیشتر از گذشته بازنشر می شود و می خواهیم در این باره شفاف سازی كنیم: پست هایی كه نخست در فید(feed) نمایش داده می شوند برپایه پست ها و حساب های كاربری هستند كه فرد بیشتر از بقیه از آنها بازدید می كند. علاوه بر آن نمایش پست ها به مواردی مانند زمان انتشار پست، میزان استفاده از اینستاگرام و تعداد فالوورهای او بستگی دارد. ما در این اواخر تغییراتی در رده بندی فید انجام دادیم و هیچ گاه پست های افراد را مخفی نمی نماییم. فید هر كاربر اینستاگرام با گذر زمان و برپایه نحوه استفاده او از این اپلیكیشن شخصی سازی می شود.»
این درحالی است كه خیلی از كاربران در پاسخ به توئیت اینستاگرام از الگوریتم این شركت اظهار نارضایتی كرده اند و از شركت درخواست كرده اند تا آنرا تغییر دهد.