روسیه فیسبوك و توئیتر را به نقض قوانین داخلی خود متهم كرد

به گزارش روش سئو روسیه كه از مدتها قبل خواهان ذخیره سازی داده های كاربران روس فیسبوك و توئیتر بر روی سرورهایی در داخل این كشور است، می خواهد این دو شركت را مجبور به این كار كند.

به گزارش روش سئو به نقل از انگجت، مقامات روس این دو شركت را به همین علت به نقض قوانین داخلی خود متهم كرده و تصریح كرده اند هیچ یك از این دو شركت برنامه خاصی برای ذخیره سازی داده های كاربران روس بر روی سرورهایی در داخل مرزهای روسیه ندارند.
رسانه های روسیه از ارسال نامه هایی برای دفاتر این دو شركت در روسیه در تاریخ ۱۷ دسامبر در همین زمینه آگاهی داده اند. در این نامه ها تصریح شده كه دو شركت مورد اشاره تنها ۳۰ روز برای نمایش یك پاسخ معتبر و قابل قبول از نظر حقوقی فرصت دارند.
ظاهرا دو شركت مورد اشاره هنوز در این زمینه واكنشی از خود نشان نداده اند و همین مساله سبب خشم مقامات روسی شده است. فیسبوك و توئیتر در واكنش به درخواست رسانه های مستقل برای اظهارنظر در این زمینه هم سكوت كرده اند.
انتظار می رود در صورت تداوم این وضعیت مقامات روس جریمه های سنگینی را برای فیسبوك و توئیتر در نظر بگیرند. در همین حال زمزمه های فیلتركردن این دو سایت در صورت تداوم ایستادگی در مقابل خواسته های روس ها باز به گوش می رسد. در اواخر سال قبل میلادی الكساندر ژاروف رئیس رگولاتوری روسیه این احتمال را به صورت جدی مطرح كرده بود.