دوربین فیلمبرداری واقعیت مجازی با ۸ لنز و دقت ۱۱K

روش سئو: در حالیكه مدت زمان زیادی از عرضه دوربین های فیلمبرداری واقعیت مجازی با كیفیت ۸K یا ۷۶۸۰ در ۴۳۲۰ پیكسل نمی گذرد، حالا دوربین هایی با كیفیت بی سابقه ۱۱ K هم تولید شده اند.

به گزارش روش سئو به نقل از انگجت، این دوربین توسط شركت Insta۳۶۰ تولید شده و شبیه به یك كره بزرگ است كه بر روی آن هشت لنز برای فیلمبرداری ۳۶۰ درجه از كل محیط اطراف نصب شده است.
دوربین مورد اشاره مجهز به حسگرهایی موسوم به Micro Four Thirds برای ارتقای كیفیت رنگ و تصحیح تصاویر باز هست. پشتیبانی ۱۰ بیتی از رنگ ها دیگر قابلیت این دوربین است.
بدیهی است این دوربین كه ۱۵۰۰۰ دلار قیمت خواهد داشت توسط سینماگران و فیلم برداران حرفه ای مورد استفاده قرار خواهد گرفت. دقت تصاویر ۱۱K به رقم حیرت انگیز ۱۱۵۲۰ در ۶۴۸۰ پیكسل می رسد.
این دوربین می تواند به صورت سه بعدی با كیفیت ۱۰ K و با سرعت ۳۰ فریم رد ثانیه هم تصویربرداری كند. همین طور فیلمبرداری با كیفیت ۸ Kو به صورت ۶۰ فریم در ثانیه باز امكان دارد. همین طور در صورت استفاده از دقت ۵.۳ K می توان با سرعت ۱۲۰ فریم در ثانیه با این دوربین فیلمبرداری كرد.
برای هر یك از لنزهای این دوربین یك كارت حافظه اس دی برای ذخیره سازی حجم بالای اطلاعات آن در نظر گرفته شده است. ویرایش و تدوین اطلاعات این دوربین با نرم افزار Adobe Premiere امكان دارد. فروش دوربین مورد اشاره از ماه آوریل آغاز میگردد.